FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone Nasıl Sıfırlanır?

iphone nasil sifirlanir

Günümüz teknolojileri, artık oldukça yüksek bir gelişmişlik seviyesine sahiplerdir. Bu teknolojilerden en sık kullanılanı ve bizlere sunulan en iyisi olan akıllı telefonlar, birçok farklı marka altında üretilmektedir. Fakat aralarında en sık tercih edilen ve dünyanın her yerinde sıklıkla kullanılan, iPhone model cihazlardır. Apple marka cihazlar telefon, tablet ve bilgisayar şeklinde olabilmektedir.

Ayrıca bu cihazlar Apple tarafından iPad, iPhone, iMac gibi isimler ile adlandırılmaktadır. Bu cihazların arasındaysa en çok bilineni ve kullanılanı iPhone’lardır. iPhone cihazlar oldukça gelişmiş özelliklere, yüksek hızlara ve çeşitli modellere sahiplerdir. Birçok kişi tarafından sevilerek kullanılan iPhone cihazların, sıklıkla yeni modelleri çıkmaktadır. Ayrıca iPhone cihazlar hakkında en sık merak edilen sorulardan biriside, iPhone nasıl sıfırlanır? sorusudur. Birçok kişinin merak ettiği bu sorunun cevabı, kısa ve kolay uygulanabilir bir yöntem ile açıklanabilir. Eğer sizde iPhone cihazların nasıl sıfırlandığını merak ediyorsanız ve ince ayrıntılarını öğrenmek istiyorsanız, yazının devamını okuyabilirsiniz.

İPhone Cihazınızı Sıfırlamadan Önce

iPhone model cihazlarda, iPhone sıfırlama işlemi yapılmadan önce bir kaç unsura dikkat edilmesi gerekir. Bu hususların başında, cihazın en az %50 şarja sahip olması gelir. Ayrıca bunun dışında, sıfırlama işleminden önce yedek alma işlemi yapılmalı, ve iPhone cihaz içerisinde yer alan bilgiler iCloud üzerine yedeklenmelidir. iPhone Yedekleme işleminin ardından en önemli nokta, iCloud hesabından çıkış yapılmasıdır. Eğer iCloud hesabından çıkış yapılmazsa, sıfırlama esnasında iCloud bilgileri de sıfırlanabilir ve bu tüm verilerin yok olmasına sebep olabilir. O yüzden yedekleme işleminin hemen ardından iCloud hesabından çıkış yapılmalı ve ardına sıfırlama işlemi uygulanmalıdır. Ayrıca iCloud hesabının yanı sıra App Store hesabından da çıkış yapılması, oradaki verilerinizin de korunması için oldukça önemli bir detaydır.

İCloud ve AppStore Hesabından Nasıl Çıkılır?

iCloud hesabından çıkış yapmak için ilk olarak cihaz sürümüne bakılmalıdır. Eğer cihaz sürümü İOS 10.2 sürümünde veya daha alt bir sürümündeyse, ayarlar< hesap adını, hesap adı bölümüne geldikten sonran ekranı yukarı kaydırmalı ve çıkış yap butonuna basmalısınız. Çıkış yap butonuna bastıktan sonra cihaz sizden şifrenizi isteyecektir. Şifrenizi de doğru bir şekilde girdikten sonra iCloud hesabınızdan başarıyla çıkmış olacaksınız. Fakat cihaz sürümü İOS 10.2 veya önceki herhangi bir sürüm değil de, İOS 10.3 veya daha üzeri bir sürüme sahipse farklı bir yol izlenmelidir.

İzlenecek yol ise şöyledir; ayarlar<iCloud<çıkış yap, çıkış yaptıktan sonra tekrar iCloud’a tıklamalı ve aygıt üzerinden sil seçeneğini kullanmalısınız. Sil seçeneğinin seçilmesiyle beraber cihaz sizden şifre isteyecektir. Şifrenizi girdikten sonraysa, uygulamayı ve hesabı cihazınızdan kaldıracaktır. App store hesabından çıkış yapmak içinde ayarlar<iTunes ve App Store bölümüne gitmeli ve çıkış yap seçeneğini seçmelisiniz. Ardından App Store hesabınızda cihazdan kaldırılacaktır.

İPhone Telefon Nasıl Sıfırlanır?

Sadece cihaz üzerinden değil, bilgisayarınız üzerinden de iPhone sıfırlama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için de aynı, öncelikli işlemleri yapmalı ve ardından cihazı sıfırlama işlemine almalısınız. Cihazı sıfırlamak için bilgisayarınızdan iTunes’i açmalı ve cihazı bilgisayara kablo ile bağlamalısınız. Ardından şifrenizi girin. Şifre kısmından sonra cihaz ekranı açılacaktır. Bu ekranda yer alan özet bölümüne giderek, “geri yükle” seçeneğiyle, cihazı sıfırlayabilirsiniz.

iPhone Sıfırlama İşlemi Ardından

iPhone cihazını sıfırladıktan sonra, cihaz çok daha hızlı ve verimli çalışacaktır. Cihazı ilk açtığınızda, aynı yeni aldığınızdaki gibi kurulumunu yapmalısınız. Sonrasında eğer isterseniz yedeklediğiniz verileri geri yükleyebilirsiniz. iPhone sıfırlama işlemi bu şekilde tamamlanmış olmaktadır.