FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Cep Telefonunu Tamire Verirken Nelere Dikkat Etmeli?

Cep telefonunu tamire verirken nelere dikkat etmeli

Cep telefonunu tamire verirken nelere dikkat etmeli konusunda verdiğimiz bilgiler sayesinde olumsuz bir durum yaşamamanızı sağlayacağız. Bu sayede teknik serviste telefonun kaybolma riskini ve başınıza gelecek diğer sorunların önüne geçmiş olacaksınız.

Cep telefonunu tamir verirken ve tamirden sonra tekrar geri alırken dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir;

  1. Telefonu tamire verirken mutlaka teslim ediliğine dair belge alınız. Bu sayede telefonun kaybolma gibi durumlarında sorumluluğu üstünüzden atabilirsiniz.
  2. Telefonunuzu mutlaka yetkili servislere veya herkes tarafından güvenilir olarak belirtilen telefon tamircilerine götürün.
  3. Telefonun tamiri için hangi işlemlerin yapılmasını gerektiğini öğrenin. Telefondan çıkan parçaları da siz geri isteyebilirsiniz. Bu sayede gerçekten  arızalı parçaların değişip değişmediğini görmüş olursunuz.
  4. Telefon tamir ücretini farklı yerlerden sorgulayın. Telefon tamiri için yapılması gereken işlemler hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, tamir ücretinin gerçekliğini sorgulamak için bir kaç yerden daha fiyat alabilirsiniz.
  5. Tamir işleminin ne kadar süreceğini öğrenin. Tamir işlem süresi öğrenerek bu tamir işlemine müsait bir zamanda başlamanızı sağlar.
  6. Yapıalcak tamirde garanti süresini sorgulayın. Garanti verilmeyen hiç bir serviste tamir işlemi yaptırmayın. Bazı durumlarda arıza tekrarlayabilir veya farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Böyle bir  durumda mağdur olmamamız için mutlaka garantili işlem yapan yerleri tercih edin.
  7. Telefonunuzdaki bilgileri yedekleyin. Telefondaki bilgileri yedekleme imkanınız varsa mutlaka yedekleme yapın. Bazı yapılacak tamir işlemlerinde yazılım yüklenip sıfırlanması gerekebilir. Telefondaki bilgileriniz gitmemesi için önleminizi alın.
  8. Telefonda darbe vuruk kırık olup olmadığının resmini çekin. Aksi takdirde serviste telefonunuza verilecek zararları ispat etmeniz zor olacaktır.
  9. iPhone ekran değişimi yapılan telefonda face id ve true tone kontrolü yapılması gerekmektedi.r

Bu işlemlerin tamamı citrusmobil servislerinde güvenle yapmanız için size sunulmaktadır. Sizde güvenelir telefon tamircisi arıyorsanız Citrusmobil servislerine gelebilir yada yetkil iservislerden destek alabilirsiniz.