FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone 11 Özellikleri Neler?

iphone 11 ozellikleri neler

iPhone 11 Özellikleri Neler Apple şirketi tarafından düzenlenen 3 adet yeni, iPhone 11 akıllı telefon modeli tanıtıldı. Bu yeni modeller arasında en uygun fiyata sahip olan iPhone 11, harika özellikleri ile göz dolduruyor. iPhone 11, aynı zamanda tanıtılan modellerin en küçüğü olma özelliğine de sahip bulunuyor.

iPhone 11 Genel Donanım Özellikleri Nelerdir?

iPhone 11 güçlü bir kamera performansına sahip olmasına rağmen, diğer iPhone modelleri ile karşılaştırıldığında biraz sönük kalabiliyor. Cihazın ön ve arka yüzünde cam tasarım yer alırken, kullanılan çerçevelerin ise 7000 serisi alüminyumdan yapılmış olduğu gözlerden kaçmıyor. IP67 sertifikası bulunan iPhone 11, suya ve toza karşı dayanıklı olarak geliyor. Hızlı şarj özelliğine sahip USB Power Delivery 3.0 desteğine sahip iPhone 11’de Bluetooth 5.0 bağlantısı da yer alıyor. iPhone’a has bir özellik olarak Kulaklık girişinin yer almadığı iPhone 11 akıllı telefonun hoparlörlerinde sıra dışı Dolby Atmos özelliği bulunuyor.

iPhone 11 Ekran Özellikleri Nelerdir?

Apple, ekran konusunda diğer firmaların yine bir adım önünde hareket ederek, bu telefonda da Liquid Retina tipi mükemmel bir ekran kullanıyor. iPhone 11 modelinin ön yüzünde çentikli ekran kullanıcıları bekliyor. 6.1 inçlik boyuta sahip Liquid Retina tipi ekranın kullanıldığı cihazda, kasa ve ekran oranı oldukça başarılı bir şekilde öne çıkıyor. 828 x 1792 piksellik çözünürlüğü ve 324 ppi yoğunluğu bulunan iPhone 11 ekranı kullanıcılar için mükemmel bir görsellik sunmaya hazırlanıyor. True Tone ve 120 Hz’lik dokunmatik özelliği bulunan akıllı telefon, farklı renk seçenekleri ile de öne çıkıyor. iPhone 11 ekran özellikleri hakkında detaylı bilgiye ilgili sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

iPhone 11’in İşlemci ve Depolama Kapasitesi Ne Kadar?

Apple’ın son yıllarda yaptığı önemli yeniliklerden biri de Apple A13 işlemciyi istemesidir. Şirketin yeni telefonu iPhone 11, işte bu harika Apple A13 işlemci ile sunuluyor. Apple A12 ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir performans sergileyen Apple A13, daha uzun pil yönüyle de dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor. iPhone 11 akıllı telefon; 64 / 256 / 512 GB olmak üzere 3 farklı hafıza seçeneğine sahip. Oldukça geniş depolama seçenekleri sunan telefonun 4 GB RAM kapasitesi bulunuyor. Apple’ın diğer akıllı telefonlarında olduğu gibi bu modelinde de MicroSD kart girişine yer verilmiyor.

iPhone 11 Kamera Özellikleri Nelerdir?

iPhone 11 ile ilgili en çok merak edilen özelliklerden biri de kamera özelliği. iPhone 11’in ön yüzünde 12 Mega piksel boyutunda ToF 3D kamera yer alıyor. HER desteği sunan ön kameranın 60 FPS video çekme kabiliyeti de bulunuyor. Diğer yandan, iPhone 11’de iki adet muhteşem özelliklere sahip arka kamera bulunuyor. 12 mega piksel çözünürlük ve f/1.8 diyafram açıklığı bulunan ana kameranın yanında ultra geniş açılar ile fotoğraf çekme kabiliyeti bulunan ikinci bir kamera daha yer alıyor. Arka kameraların her ikisinde de PDAF ve OIS desteği dikkat çekiyor. Ayrıca, iPhone 11’de, arka kameralarda ön kamerada olduğu gibi HDR desteği yer alıyor. HDR desteği, cihaza fotoğraf ve panoramik çekimler için büyük katkı sağlıyor. Harika kameralar ile donatılmış bu akıllı telefon, 4K çözünürlüğünde 60 FPS’e kadar video çekme kabiliyetine sahip. Hem video hem de fotoğraf çekimleri için Stereo ses kaydı ve HDR desteği ile oldukça etkileyici bir deneyim sunuyor. Uzun zamandır kullanıcıların merakla beklediği gece modu özelliği, nihayet iPhone 11 akıllı telefon ile birlikte sunuluyor. Ayrıca, cihazda diğer iPhone modellerinde olduğu gibi Face ID teknolojisi de bulunuyor.

iPhone 11 Fiyat Nedir?

Apple’ın tanıtım lansmanında, açığa çıkan akıllı telefonların, nik özelliklerinin yanında fiyatı da oldukça şaşırtıcıydı. iPhone 11 için belirlenen yurtdışı satış fiyatı 699 dolar olarak açıklandı. Cihazın ülkemizdeki satış fiyatının ise 8000-9000 TL olması bekleniyor.