iPhone Ekran ve Dokunmatik Sorunları, FAYDALI BİLGİLER - BLOG, Genel

iPhone 11 Ekran Özellikleri

iphone 11 ekran ozellikleri

iPhone 11 ekran özellikleri orjinal ve yan sanayi ürünlerde kullanılan parçalara göre değişmektedir. Bu sebep ile iPhone 11 ekran özelliklerini anlatırken sadece orjinal ekran baz alınarak anlatım yapacağız.

Apple firmasının son zamanlarda tartışmasız en yüksek satış oranına sahip olan iphone 11 modeli için ekranı ile alakalı kırılma ve dokunmatik sorunu yaşayan kullanıcılar, genelde yeni bir ekran ile değişim yapacakları zaman kullanılacak olan ekranın oled mi yoksa liquid retina mı olduğunu merak ederler. Ayrıca yeni bir telefona geçme kararı verildiği takdirde özellikle oyun oynayan kullanıcılarda iphone 11 ekran özelliklerini detaylıca araştırmaktadırlar.

iPhone 11 ekran özellikleri ve kullanıcıya olan artı yönlerini beraber inceleyelim;

 • Liquid Retina HD ekran: Bu ekran teknolojisi iphone 11 telefondan önce Xr modelinde kullanılmış ve başarılı olmuştu. Fiyat performans olarak en iyi seviyede olan Liquid Retina HD ekran genel olarak bir LCD ekrandır ve Oled ekran görüntü kalitesini vermez.
 • IPS teknolojisine sahip 6.1 inç (diyagonal) tam ekran LCD Multi-Touch : IPS ekranın kullanıcı deneyimi olarka en büyük özelliği 180 derece açıdan görünebilir olmasıdır. Ayrıca multi touch özelliği ile de kısa yol kullanım menülerini tek tıkla kullanabilirsiniz.
 • 1792-by-828-pixel resolution at 326 ppi : iPhone 11 ekranındaki pixel oled ekranlara göre daha azdır. 326 ppi ile görüntü kalitesini yüksek tutmaya çalışsada bir önceki model olan iphone x telefon modelinin ekranına göre daha düşük görüntü kalitesi vermektedir.
 • 1400:1 contrast ratio (typical) : Bu özellik hakkında daha anlaşılabilir olması için şöyle bir açıklama yapabiliriz. Telefonun ekran görüntüsünün beyaz ve siyah olan ana renklerde çok daha yüksek görüntü kalitesi vermesini sağlar. Bu oran ne kadar yüksek ise görüntü kalitesindeki renk tonları o kadar anlı ve net olur. Bu oran iphone telefonlara göre ortalama bir değerdedir.
 • True Tone ekran: Apple yeni çıkarttığı bütün telefonlarında kullandığı bu özellik ekran ışığını ve tenk tonlarının yoğunluğunu bulunduğu ortama göre otomatik olarak iyileştirmesini sağlar. Bu sayede gece ekran ışığını kısmanıza veya gündüz güneşte ekran ışığınıen üst seviyeye getirmenize gerek kalmaz
 • Geniş renk yelpazesine sahip ekran (P3): Bu özellik iphone 11 telefonlarn ekranında parlaklığı ayarlayan temel bir özelliktir.
 • Haptic Touch : Bu özellik aslında 3dtouch özelliğinin biraz daha özelleştirebilir hali diyebilir. Ekran dokunduğunuz zaman hassasiyeti ayarlamanızı sağlar.
 • 625 nit maksimum parlaklık (tipik) : Bu nit değeri iphone 12 telefonlarda da iphone 11 ile aynı seviyedir. Ekran ışığı olarak 625 tane ampul olduğunu düşünün. iPhone 12 telefonda bu nit değeri 1000 civarıdır ve daha yüksek seviyede ışık vermektedir.
 • Parmak izine dayanıklı, yağ tutmayan kaplama : Bu özellik iphone 11telefonların hem ekranında hemde arka cam bölümnde bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde iphone 11 telefonun ekranı ve arka camı çizilmeye karşı daha dayanıklı olur. Telefonu sürekli tozlu ortamda kullanmak ve kimyasal ürünler ile temizlemek bu özelliği zarar verir.
 •  
 • iPhone 11 ekran değişimi yapacak kullanıcıların güvenle ve veriği paranın karşılığını alabilecek kalitede ekran değişimi yapacak olan kullanıcılar servisimizden detaylı bilgi alabilir. iPhone 11 ekran fiyatı olarak bir çok seçenek farklı servislerde bulunmaktadır. Citrusmobil servislerinde kalitesi test edilmiş ve garantili ekran değişimi yaparak telefonunuzu güvenle kullanabilirsiniz.