Genel

iPad 4013 Hatası Neden Olur ? Nasıl Çözülür ?

ipad 4013 hatasi neden olur nasil cozulur

iPad 4013 hatası ile karşılaştığınız zaman tabletin yazılımı ile ilgili bir sorun oluduğunu göstermektedir. iPad yazılım sorunu yaşandığı için 4013 hatasını vermesinin ise bir kaç sebebi olmaktadır. iPad yazılım yüklemesi itunes, finder ve 3utools gibi programlar aracılığı ile yapılırken çıkan 4013 hatasının sebebi iPad tabletin diskine yazılım yüklenenemesi yada diske yüklü olan yazılımı okuyamamasıdır.

Bakınız : iPhone 4013 hatası

iPad yazılım yüklerken 4013 hatası aldıysanız, tableti servise göndermeden önce aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

  • Önceliklle yazılım yüklemek için kullandığınız itunes finder 3utools gibi programların güncel olup olmadığınıkontrol edin. Güncellemeleri varsa güncelleme yaptktan sonra bilgisayarı yeniden başltarak tekrar deneyin.
  • Modeminizin kapatıp 5 dakika bekledikten sonra açarak internete bağlanın.
  • Yazılım yüklerken bilgisayarınızda farklı usb girişleri deneyin.
  • Kulandığınız kabloyu değiştirerek yazılım yükelemeyi deneyin.
  • Bu denemelerden sonra düzelmedi ise anakart üzerinde bulunan nand’ı ( ipad harddiski – hafızası ) kontrol edilmesi için servisimize gönderin.
  •  
ipad 4013 hatasi neden olur

iPad 4013 hatası sebebi olan nand nedir?

iPad 4013 hatasının sebebi olan nand adı verilen parça tabletin harddiskidir demek hiçte yanlış olmaz. Bu parçada oluşan hasar sonrası ipadin çalışması için ihtiyaç duyduğu ios yazılımını okuyamaz ve sürekli yeniden başlatır veya itunes bağlanmasını ister. iTunes üzerinden yazılım yükelemeye çalıştığımız zaman 4013 hatası verir. iPad tabletinize iTunes üzerinden yazılım yüklerken 4013 hatası alıyorsanız yukarıda anlattıklarımıza dikkat ederek tekrardan yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Sorun düzelmedi ise sadece bu alanda uzmanlaşmış firmalara tamir için göndermeniz gerekecektir. Servisimizde iPad anakart tamiri yapılmakta ve alanında uzman kişiler tarafından müdahale edilmektedir.

iPad 4013 hatasının tek sebebi nand’mı?

iPad 4013 hatasının tek sebebi tabiki nand olmayabilir. Fakat sevisimize gelen 4013 hatası ile karşılaşmış bir çok ipad cihazda bu sorun gözükmektedir. Anakart üzerinde bulunan hiç bir entegre tek başına çalışmaz. Bu enterelerin çalışmasına yardımcı olması için bir çok diyor ve veri aktarımını sağlayan veri yolları vardır. Bu diyotlarda arızalanma vea veri aktarımını sağlayan veri yolların kopma, yanma yaşandı ise 4013 hatası alabilirsiniz. Veri yollarının yanması kısa devre oluşmasına sebebp olarak ipad tablette bir çok hataya sebebp olabilmektedir.