Genel

Ekranı Kırık Telefon Tamiri Ne Kadar?

ekrani kirik telefonu tamiri ne kadar

Ekranı kırık telefon tamirinin ne kadar masrafı olacağı telefonn başka bir sorunu olup olmadığını kontrol ettikten sonra net olarak belli olsa da genelde ekran değişimi yaparak telefonun tamiri yapılmaktadır. Ekran değişimi fiyatı telefonun markasına göre değişmekte ve ekran kasası kırık ise kasanın da değişmesi ile fiyat farkı olabilmektedir. Ekran kasası kırık olan telefona, sadece ekran değişimi yapılır ise montajı yapılan ekranın daha çabuk bozulmasına ve en ufak bir darbede tekrardan kırılmasına sebep olmaktadır.

Ayrıca telefonun ekranı mı kırık ön camı mı kırık olduğunu kontrol etmeniz yapılacak tamir işleminin fiyatını oldukça etkilemektedir.

Telefonun ekranını koruması için kullanılan kırılmaz cam mı kırıldı yoksa ekran mı kırıldı diye merak ediyorsanız ekran koruyucuyu çıkartarak ekranı temizlediğinizde net olarak görebileceksiniz.

ekrani kirilan telefon tamiri
ekranı kırılan telefon tamiri

Ekranı Kırılan Telefonun Bilgileri Silinir mi?

Ekranı kırılan telefonun bilgileri silinmesi için telefonun anakartında sorun olması yada ekran şifresini sürekli yanlış girilerek telefonun kilitlenmesi gerekmektedir. Yani telefonun ekranı kırıldığı zaman anakartındadarbe sonucu bir hasar yok ise ayrıca ekra şifresi girilecek seviyede ise telefonda bilgiler silinmez.

Telefon Ekranı Kırılmasının Nedeni

Akıll telefoların ekranının kırılma nedeni genelde aldığı darbe ve baskıdan kanaklanmaktadır. Daha önce ekran değişimi yapılan telefonun ekranı darbe almadığı halde kırıldı ise kullanılan parçanın kalitesinden veya yapılan montaj işlemindeki hatadan kaynaklanmaktadır.

telefonun ekrani kirildi
Telefonun Ekranı Kırıldı

İç Ekran Kırılması Nedir?

İç ekran kırılması, telefonda görüntüyü veren iç lcd ekranın kırılması veya çatlamasından kaynaklı olmaktadır. İç ekran kırıldığı zaman telefonun ekranında gözle görülen bir çatlak veya kırık olmasada ışık altında bakıldığı zaman ince bir çizgi şeklinde görülen iç ekran kırılması sonu telefonun görüntüsü tamamen gitmekte veya lekeli olarak görüntü vermektedir.

Akıllı telefonların iç ekranı kırıldığı zaman komple ekran değişimi yapılması gerekir. Ön camı kırılan telefonlarda ön cam değişimi yapılabilir. Fakat iç ekranı kırılan telefonlarda komple ekran değişimi yapılması mecburidir.

Telefonun Ekranı Kırıldı Tamiri Ne Kadar ?

Telefonun ekranı kırıldı ise ücretsiz arıza tespiti sonrası verilecek tamir fiyatı ile servisimizde güvenle ekran tamiri yaptırabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzda ekran harici farklı sorunlar var ise bunların tamiri ve size yaşatabilecek olumsuz yönlerini de öğrenebilirsiniz.

Güncel ekran değişim fiyat listesi için buraya bakabilirsiniz.