iPhone Ekran ve Dokunmatik Sorunları, FAYDALI BİLGİLER - BLOG, Genel

Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girer mi ?

ekran kirilmasi garanti kapsamina girer mi

Akıll telefon kullanıcılarının ve tablet kullanıcılarının ekranı kırılığı zaman garanti kapsamına girer mi? girmez mi? diye en çok merak ettiği konuya bu yazımızda açıklık getireceğiz. Telefonun ekranında kırılma harici oluşan veya görüntü yok sorunu için yetkili servis garanti kapsamından ücretsiz yararlanmak için öncelikle telefonun garantisini belli eden bir belgeye ( fatura, garanti belgesi, online sorgulama bilgisi v.s.) ihtiyacınız olacaktır. Eğer böyle bir belge yoksa telefonu garanti kapsamından ücretsiz yaptırma şansınız yoktur.

Aşağıda garanti kapsamına girermi girmezmi diye size özel yaptığımız listeden gerekli kontrolleri yaparak garanti kapsamında ekran değişimi yaptırabileceğinizi anlayabilirsiniz.

Ekran Kırılması Garanti Kapsamı Garantiye Girer Garantiye Girmez
Ön Cam Kırık Mı? Kırık yok Kırık var
Ekran Kırık Mı? Kırık yok Kırık var
İç Ekran Kırık Mı? Kırık yok Kırık var
Garanti Belgesi Belge Var Belge Yok
Ekranı kırılan telefon garanti kapsamına girer mi girmez mi ?

Ön Camı Kırık Telefon Garanti Kapsamına Girer mi ?

Ön camı kırık olan veya az bir çatlaklık olan telefonun ekran onarımını garanti kapsamında sadece belli bir kampanya dönemimde belirli telefon modelleri için samsng ve huawei firması yapmaktadır. Şu anda Apple iPhone, Samsung, Huawei, Xiaomi ve Oppo gibi markalarda ek bir servis kampanyası başlatmadığı sürece ön camı kırık telefonları garanti kapsamında ücretsiz olarak tamir ettirme şansınız yok. Ön camı kırk telefonu sadece ücretli olaran ekran tamiri yaptırabilirsiniz.

İç Ekranı Kırık Telefon Garanti Kapsamına Girer mi ?

Telefonun iç ekranının kırık olduğunu anlamak içn öncelikle ekran koruyucusu varsa bu ekran koruyucuyu çıkarttıktan sonra ekranı güzelce silerek ışık altına bakmanız gerekmektedir. Genelde ekranın köşelerinde olan kırılma ince bir şekilde ekranın içinde gözükmektedir. Telefonun iç ekranın da olan bu çatlak gözüküyor ise garanti kapsamına girmez. Fakat iç ekran kırılması veya bozulması belli olmuyor ise garanti kapsamından ücretsiz değiştirilebilir.

ic ekrani kirilan telefon garanti kapsamina girer mi
iç ekranı kırılan telefon

Garanti Kapsamında Ekran Kırılırsa Ne Olur?

Cihazınızın garanti kapsamı içerisinde oluşan ekran sorunları için, garanti belgesini veya faturasını ibraz etmeniz gerekmektedir. Çünkü 2 yıl kullanım süresinden sonra telefonların garantileri bitmiş olur ve hiç bir şekilde garanti kapsamında ücretsiz tamir yaptıramazsınız.

Yukarıda bahsettiğimiz durumlarda telefonun ekranı garanti kapsamına girecek şekilde ise, hiç bir ücret ödemeden telefonun ekranını değiştirebilirsiniz. Aksi takdirde telefonun ekranında kullanıcı hatası yüzünden oluşabilecek bütün durumlarda ücretli ekran değişimi olacaktır.