FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Telefon Ekran Kırılması Hangi Durumda Garanti Kapsamına Girer?

ekrani kirilan telefon

Ekranı kırık telefonu hangi durumda, garanti kapsamınıdan ücretsiz tamir edilir merak mı ediyorsunuz? Garanti kapsamında ekranı kırılan telefonun tamir edilmesi için ekran değişimi yapılması gerekmektedir. Bir kaç kontrol yapılarak ücretsiz ekran değişiminine onay verilir yada red edilerek ücretli tamir edilebileceği konusunda bilgi verilir.

Şimdi hangi durumlarda ekranı kırılan telefonunuzu garanti kapsamında tamir edilip edilmeyeceği hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Telefonun Ekran Camı Kırıldı, Garanti Kapsamına Girer mi?

ekran camı kırılan telefon garantiye girer mi?

ekran camı kırılan telefon garantiye girer mi?

Telefonların ekranı herhangi bir darbe, düşme veya baskı sonucu ekran camı çatladıysa ek olarak kasko ve garanti alıp almadığınız önemlidir. Kasko veya ek garanti hizmeti satın aldıysanız, ekranı çatlayan telefonunuzu ücretsiz tamir ettirebilirsiniz. Bunu kontrol etmek için telefonu satın aldığınız zaman kesilen faturaya bakmanız gerekmektedir.

Telefonda oluşan darbe ve sıvı teması kullanıcı sorumluluğundadır ve kullanıcı hatası olarak geçer. Ek garanti paketi yada sigorta yaptırmadıysanız, ekranı çatlayan camı garanti kapsamında yetkili servislerde ücretsiz ekran değişimi yaptıramazsanız.

İç Ekranı Kırılan Telefon Garanti Kapsamında Ücretsiz Derğişir mi?

iç ekranı kırılan telefon garantiye girer mi

iç ekranı kırılan telefon garantiye girer mi

İç ekranı kırılan telefon garanti kapsamında ücretisiz ekran değişimi yapılabilmesi için öncelikle telefonunun ön camı kırık olmaması gerekmektedir. İç ekranı kırık yada bozuk olan telefonun ön camında kırık yoksa, garanti kapsamından ücretsiz ekran değişimi yaptırma ihtimaliniz var.

İç ekranı kırılan telefon yetkili servis tarafından göz ile kontrol edilerek, sıvı teması ve iç ekranda darbe olup olmadığını kontrol edecektir. Öncelikle kontrol işleminde iç ekranda kırık olup olmadığı kontrol edilir. Bu kontrol işlemini ışıklı bir ortamda yada küçük el feneri yardımı ile yaparlar. İç ekranda kırık gözükmez ise ücretsiz ekran değişimi yapılır. 

Servis tarafından yapılan kontrol sırasında, iç ekranda kırık veya sıvı teması gözlemlenir ise ekran değişim hizmetini ücretli olarak yaptırmanız gerekmektedir.

Ekran Değişimi Sonrası Telefonun Garantisi Devam Eder mi?

Garanti süresi dahilinde ekranı kırılan telefonun, yetkili serviste orjinal ekran değişimi sonrası telefonun garantisi kaldığı yerden devam eder. 
Örnek vermek gerekirse; 01.02.2023 tarihinde satın aldığınız telefonun 2 yıl garantisi olduğunu varsayalım.  01.02.2024 tarihinde telefonun ekranı kırıldı ve serviste orjinal ekran değiştirdiniz. Bu durumda telefonunn 1 yıl daha garantisi devam edecektir.

Telefonun garantisi bittikten sonra yetkili serviste ekran değişimi yaptırsanız, 6 ay parça garantisi olmaktadır. Bu garanti kapsamı sadece telefonun ekranında kullanıcı hatası harici durumları kapsamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir