FAYDALI BİLGİLER - BLOG, Genel

Xiaomi Yazılım Güncellemesinden Sonra Açılmıyor

xiaomi yazilim guncellemesinden sonra acilmiyor

Xiaomi yazılım güncellemesinden sonra açılmıyor ve kendini sürekli yeniden başlatıyor sorunu genellikle imei atılmış yurdışı telefonlarda gözükmektedir. Xiaomi telefonlarda imei değiştirilme işlemi için orjinal yazılımına müdahale edilmesi gerekmektedir. Bunun için de geliştirici olarak yazılımı değiştirilen xiaomi, redmi, poco telefonlarda yazılım güncellemesi ve yazılım sıfırlaması sonrasında telefon açılış ekranında kalarak sürekli yeniden başlatır.

Xiaomi Yazılım Güncellemesinden Sonra Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Xiaomi yazılım güncellemesinden sonra açılmıyor ve logo ekranı gelip tekrardan yeniden başlatıyor ise yapmanız gereken telefona yazılım yüklenmesini sağlamaktır. Xiaomi yazılım işlemini internetten ücretli/ücretsiz programlar sayesinde yapabilir veya size en yakın telefon teknik servisine giderek yazılım yüklemesi yapmasını sağlayabilirsiniz.

Xiaomi yazılım işlemi ile beraber telefon fabrika ayarlarına tekrardan geri dönecektir. Yazılım işlemi ile beraber tekrardan açılacak olan telefonunuzda sıfırlama ve yazılım güncellemesi kesinlikle yapmayınız. Aksi takdirde tekrardan yazılımı bozularak açılış ekranında kalacaktır.

Xiaomi Sıfırladıkta Sonra Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Xiaomi telefonu sıfırladıktan sonra açılış ekranında kalıyor yada fastboot moduna giriyor ise telefonun yazılımı sıfırdan yüklenmesini sağlamanız gerekecektir. Büyük ihtimalle sizin de telefonun yurtdışı telefon modellerinden olabilir. Yazılım sıfırlama işlemi imei atılmış telefonlarda yapılmaması gerekmektedir. Eğerki telefonunuz yazılım sıfırlaması sonrası sürekli yeniden başlatıyor veya fastboot ekranına geliyor ise telefonunuz için en uygun güncel yazılım yüklemesini yaptırarak sorunu çözebilirsiniz.

Xiaomi Main Menü MIUI Recovery Mode

xiaomi main menu miui recovery

Xiaomi main menü ( miui recovery mode ) telefonu hard reset moduna alarak sistem yazılımını sıfırlamanızı sağlayacak menüdür. Burada telefonun fabrika ayarlarına sıfırlayarak içindeki bütün bigilerin silindikten sonra açılmasını sağlayabilirsiniz. Burada yapılan sıfırlama sonrasında telefon kurulum ekranına gelecektir. Kurulum ekranında kendine göre kişiselleştirip kurulumu tamamlayabilirsiniz. Kurulum sonrası temizlenmiş olarak telefonunuzu sorunsuz kullanabilirsiniz.

Not: Xiaomi fastboot moduna girdikten sonra “main menü” ile telefonu sıfırlamanız için sistem dosyalarına müdahale edilmemiş olması gerekmektedir. Sistem dosyalarına müdahale edilmiş bir telefona sahipseniz sıfırlama işlemini tamamlayamazsınız.