Anakart Sorunları, FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone Anakart Tamiri Hakkında Merak Edilenler

iphone anakart tamiri hakkinda merak edilenler

iPhone anakart tamiri hakkında merak edilen bir çok soru olmakla beraber bu işlemin neden yetkili servislerde yapılmadığı da merak konusudur. iPhone anakart tamiri zorluk seviyesi olarak telefonda yapılacak en riskli işlemdir. Bu sebeple sadece konusunda uzman teknisyenler tarafından yapılabilmektedir. Uzmanlığın yanında zamanla edinilmiş tecrübede anakart tamiri konusunda yüksek başarı sağlanmasına büyük etkendir.

iPhone Anakartı Tamir Olur mu?

iphone anakartı tamir olur mu? olmaz mı? sorusunda cevap verebilmek için teknisyen kontrolünden geçerek bilgi verilmesi daha sağlıklı bir cevap verilmesi açısından önemlidir. Bir çok anakart arızasından kaynaklı yaşadağınız sorunun tamiri olabilmektedir. Mesela iphone şebeke sorunu, şarj sorunu, wifi sorunu ve ses sorunu gibi anakart kaynaklı arızaların tamiri yapılabilmektedir. Anakart arızası sebebi ile telefon açılmıyo sorunu da gerekli kontrollerden sonra tamiri yapılabilir.

iPhone anakart arızası olduğu zaman mutlaka ilk kontrol ve müdahale işleminin uzaman teknik servisler tarafıdnan yapılmasını tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde yapılacak yanlış müdahale sonrası telefon birdaha kullanılamaz hale gelebilmektedir.

iPhone Anakart Bozulursa Ne Olur?

iPhone anakart bozulursa arıza yaptığı parça ve parçalara göre telefonda bazı özellikleri kullanamazsınız. Aşırı darbeli telefonlarda telefonu şarja taktığınızda bile tepki vermeyerek hiç açılmadığını görürsünüz. Diğer iphone anakart arızalarında ise bazı özellikler ( kamera, wifi, ses v.s. )devre dışı kalır ve tamiri yapılmadan kullanamazsınız.

iPhone Anakart Değişimi Sonrası İMEİ Değişir mi?

Telefonların imei numarası her anakart için özeldir ve sadece o telefona aittir. iPhone anakart değişimi ile beraber imei numarası da değişir. iPhone anakart değişimi sonrası yeni imei numarasında bir sorun olup olmadığını edevlet üzerinden kontrol edebilirsiniz. Anakart değişimi sonrası yetkili servisler BTK’ya yapılan bu işlemi bildirmekle ve tekrardan Türkiye’de kullanmak için tekrardan aktif hale getirilmesini sağlar.

iPhone Anakart Değişimi Kaç TL

iPhone anakart değişimi kaç tl olduğu telefonun modeline göre değişmektedir. iPhone anakart değişimlerde sadece farklı bir telefondan sökülmüş ( çıkma anakart ) anakart ile değişim yapılabilmektedir. Apple servislerinde diğer bir çok tamirde olduğu gibi anakart değişimi yapılmamaktadır. Anakart değişim fiyatının sabit bir fiyatı yoktur.

iPhone Anakart Yanar mı?

iPhone telefonunuzda bir arıza olduğu zaman teknk servislerden en çok söylenen arıza belirtisi ” iphone anakartı yanmış ” kelimesidir. Bununla beraber iPhone anakart yanar mı? iPhpne anakartı neden yanar? sorularıdır. iPhone anakart yanması, telefonda yüksek akım, sıvı teması gibi durumlarda ortaya çıkan kısa devre sonrası ortaya çıkmaktadır. Bu durumda anakart üzerindeki veri yolları, entegreler gibi bir çok parçada kısa devre sebebi ile yanma ortaya çıkmaktadır.