FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Xiaomi Telefonlar Nasıl?

xiaomi telefonlar nasil

Xiaomi telefonlar nasıl? sorusunu merak edenler için bilgimizi ve kullanıcı yorumlarını aktarıyoruz. Çin merkezli teknoloji şirketi, dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisidir ve amiral gemisi sınıfındaki telefonları kolayca erişilebilen, son derece uygun fiyatlandırma stratejisi sayesinde popülerlik kazandı. Xiaomi kısa bir süre önce dünyanın dört bir yanındaki hayranlarının saygı, sevgi ve takdirini kazanan, birçok yeni akıllı telefon ve eko ürün piyasaya sürdü. Eğer sizde Xiaomi telefon alınır mı? sorusunu soruyorsanız ve satın almakta tereddütleriniz var ise, size Xiaomi’ye bir şans vermeniz gerektiğini düşündüğümüz 3 neden sıralayalım.

1-Düşük Fiyatlı Akıllı Telefon

Xiaomi CEO’su Lei Jun, insanların bir telefonu satın almak için böbrek satması gerekmediğine ve ‘teknolojinin herkes için’ olduğuna inanıyor. Bu slogan, tüm Xiaomi akıllı telefonların arkasındaki slogandır. Xiaomi akıllı telefonların ucuz olmasının en büyük sebebi, Xiaomi’nin reklam için para harcamıyor olmasıdır. Bu da, maliyetlerin düşük olmasına ve akıllı telefonların uygun fiyatlar ile satılmasına yol açmaktadır.

2-Taviz Vermeyen Kalite

Xiaomi, “Düşük fiyat = düşük kalite” algısını değiştirmek için kolları sıvadı ve başarmış gibi de gözüküyor. Xiaomi kaliteden asla ödün vermiyor. Tüm cihazların ham maddeleri, ekranları,gövdeleri, işlemcileri, sim yuvaları ve diğer yedek parça malzemeleri olması gereken en üst sınırdaki malzemelerden yapılıyor.

3-MIUI Kullanıcı Arayüzü

Xiaomi Telefon Alınır mı?

Xiaomi Telefon Alınır mı?

Xiaomi MIUI arayüzünü kısaca özetlemek gerekirse;

Kullanım kolaylığı ve stabil güncellemeler : Xiaomi MIUI kullanıcı arayüzü son derece özelleştirilebilir ve kullanımı kolaydır. Cihazınızın tema görünümünü değiştirebilecek birçok seçenek bulunmaktadır. Xiaomi MIUI düzenli olarak güncellenmektedir, yani hata yapma oranı minimum seviyededir.

Hızlı ve güvenli: Xiaomi MIUI arayüzünde çökmeler yaşanmaz. Anti-malware ve temizleme uygulamaları cihaza önceden yüklenmiştir ve tam koruma sağlamaktadır.

4-Xiaomi Yurtdışı ve Türkiye Cihazı Farkı

Xiaomi telefonların Türkiye garantili satılan cihazları ile Yurtdışı kaçak getirilen telefonlar ile arasında fiyat farkı olmasının yanı sıra kullanımı etkileyen en büyük sorunu yazılımıdır. Yurtdışı telefonları Türkiye’de kullanmak için imei numarasının değiştirilmesi gerekmektedir. İmei numarasını değiştirmek için yazılımına müdahale edilerek yapılmaktadır. Bazı modellerde ise yazılıma müdahale etmenin yanı sıra, anakart’a da müdahale edilmektedir.

Durum böyle olunca yurtdışından kaçak getirilen xiaomi telefonlarda yazılımsal sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu da garanti kapsamında dışında ücretli tamir edilmesi anlamına gelmektedir. Bazı durumlarda xiaomi telefonun arızası anakartta olduğu için tamiri yapılamyabilmektedir.