FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Telefon Kapandı Açılmıyor, Neden? Çözümü Nedir?

telefonum kapandi acilmiyor neden cozumu nedir

Telefon kapandı açılmıyor sorunu genellikle biz kullanıcıların canını sıkan bir durumdur. Bazen bu durumun çözümü çok kolay olmakla beraber bazen de çok farklı sorunlara sebep olmaktadır. Gelin hep birlikte ne yapabileceklerimize bakalım.

iPhone Telefon Kapandı Açılmıyor Neden?

iPhone kapandı açılmıyor sorununda ilk olarak kullandığımız şarj kablosu ve adaptörünün çalışıp çalışmadığını kontrol etmemiz gerekiyor. Bunların kontrolünü yaptıktan sonra sorun hala çözülmediyse yeniden başlatma veya dfu moduna alarak deneme yapmamız gerekiyor. iPhone yazılımsal bir hata verdiyse yapacağımız bu işlemler sorunumuzu çözecektir.

iPhone Ekranı Karardı Açılmıyor.

iPhone ekran kararması sorunu genelde iç ekranın hasar görmesi sonucunda oluşur. Farketmeden baskı sonucu içten kırılan ekranlar gözümüzle baktığımızda göremedeğimiz sorunlardır. Sizlerinde böyle bir sorunu var ise teknik servisimizden iPhone ekran fiyatlarına bir göz atmanızı öneririz.

Samsung Telefon Kapandı Açılmıyor.

Samsung telefon kapandı görüntü gelmiyor sorunu yazılımsal olabileceği gibi donanımsalda olabilir. Telefon yazılımsal hata verip telefon kilitlenebilir ve hiç tepki alamayabilirsiniz. Bu durumda telefona resetleme işlemi yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Sorun bu aşamada düzelmedi ise donanımsal problem olabilir telefonda. Bunlar batarya sorunu, iç ekran kırılması ve anakartsal problemler olmak üzere ele alınabilir. Yazılımla çözemediğiniz tüm sorunlarınız için ürünlerinizi teknik servisimize gönderip ücretsiz arıza tespit yaparak sorununuzu söyler onayınız doğrultusunda samsung tamir işlemlerinizi çözüme ulaştırıp size teslim ederiz.