FAYDALI BİLGİLER - BLOG

WhatsApp Nasıl İndirilir Samsung

whatsapp nasil indirilir samsung

WhatsApp Nasıl İndirilir Samsung, WhatsApp, günümüzün en sık kullanılan haberleşme ve mesajlaşma platformlarından birisidir. Dünyanın her yerinden kullanıcıları bulunan WhatsApp, farklı özelliklere ve çeşitli eklentilere sahiptir. Uzun süredir hizmet veren WhatsApp, ilk olarak, türlü sıkıntılar çeken bir girişimcinin eseri olarak ortaya çıkmış, daha sonra Facebook tarafından satın alınarak, günümüzdeki haline getirilmiştir.

Milyonlarca kullanıcısı olan bu platform, bazı eski model telefonlarda hizmetini kesmeye başlamış ve buna bağlı olarak kitlesinde bazı değişimler yaşamıştır. Fakat başta Samsung telefonlar olmak üzere hala birçok telefonda sıklıkla kullanılmakta ve hizmet vermektedir. Özellikle birçok kişinin kullandığı Samsung marka telefonların, maalesef ki bazı eski modelleri artık WhatsApp’ı desteklemiyor. Fakat orta ve en son çıkan modellere hala WhatsApp’ı yükleyebilir ve sınırsızı şekilde mesaj gönderebilir, görüşme yapabilirsiniz.

Samsung Cihazlara Whatsapp İndirme

Orta ve yeni model Samsung telefona WhatsApp yüklemek için iki yol bulunuyor. Bu iki yoldan herhangi birini, kendinize uygun olacak şekilde seçebilir ve uygulayabilirsiniz. İlk yol, Samsung cihazlarda yer alan Google Play Store’u kullanmaktadır. Birçok kişinin de tercih ettiği Google Play Store, diğer yönteme göre çok daha kolay, uygulanabilir ve güvenlidir. Fakat bu yöntemi kullanmak istemiyorsanız veya kullanamıyorsanız, ikinci yönteme geçebilirsiniz. İkinci yöntem ise, Google Play Store’dan indirmeye nazaran birazcık daha zor ve biraz daha zayıf güvenlik seviyesine sahip.

Samsung Google Play WhatsApp Nasıl İndirilir?

Samsung cihazınıza WhatsApp uygulamasını yüklemek için tercih edebileceğiniz ilk yöntem, şüphesiz Google Play Store’dur. Samsung cihazınızda yer alan Google Play Store uygulamasına giderek, arama kısmına WhatsApp yazmalı ve ardından gelen ilk uygulamayı seçmelisiniz. Eğer bu sekmede WhatsApp uygulaması gözükmüyorsa, cihazınız WhatsApp uygulamasını desteklemiyor demektir. Bu durumda Google Play Store üzerinden WhatsApp’ı, cihazınıza yükleyemezsiniz. Bunu aşmak için ikinci yöntemi kullanabilirsiniz. Fakat sekmede WhatsApp uygulaması çıkmışsa, uygulamaya tıklayarak, yükle butonunu seçebilir ve geri kalan işlemlerin otomatik olarak halledilmesini bekleyebilirsiniz. Ayrıca Google Play Store üzerinden yükleyeceğiniz WhatsApp uygulaması, güncellemelerini ve eklentilerini de düzenli olarak indirecek ve yükleyecektir. Bu sayede uygulamayı çok daha stabil ve sıkıntı yaşamadan kullanabilirsiniz.

Samsung WhatsApp Apk Nasıl İndirilir?

Eğer cihazınızda yer alan Google Play Store hizmetini kullanmak istemiyorsanız veya kullanamıyorsanız, ya da cihazınız WhatsApp uygulamasını desteklemiyorsa, Samsung WhatsApp APK olarak indirebilirsiniz. APK şeklinde, İnternet üzerinden herhangi bir siteden veya direkt olarak WhatsApp’ın sitesinden indirebileceğiniz uygulamayı, kolaylıkla telefonunuza yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. Uygulamanın APK dosyasını indirdikten sonra, cihazınızın “dışarıdan uygulama yükleme” iznini aktif hale getirmeli ve APK dosyasını yüklemelisiniz. Apk dosyasını yükledikten sonra, bilgilerinizle uygulamaya giriş yapabilir ve mesajlaşmaya, arama yapmaya başlayabilirsiniz.

Samsung WhatsApp Neden Apk Değilde Mağaza?

WhatsApp uygulamasını İnternet üzerinden APK olarak değil de, mağaza üzerinden indirmeniz, hem daha kolay, hem de daha güvenli olacaktır. Çünkü mağaza üzerinden indireceğiniz uygulama, hem resmi yayıncı tarafından sunulmuştur, hem de detaylı güvenlik taramalarından geçirilmiştir. Bu sayede çok daha güvenli ve kararlı bir şekilde çalışmaktadır. Fakat uygulamayı APK olarak da indirebilir ve herhangi bir problem ile karşılaşmadan kullanabilirsiniz.

Samsung Ücretsiz WhatsApp Nasıl İndirilir?

Yukarıda bahsi geçen her iki yöntem de, hem kolay uygulanabilir hem de ücretsizdir. Her yaştan insanın zorlanmadan yapabileceği bu işlemler, oldukça kolay ve zahmetsizdir. Sizde bahsi geçen iki yöntemden, kendiniz için uygun olanı seçebilir ve WhatsApp’ı Samsung cihazınıza yükleyebilirsiniz. Ayrıca her iki yöntemde de herhangi bir ücret ödemez, ve tamamen ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz.