FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Samsung Hangi Ülkenin?

samsung hangi ulkenin

Samsung Hangi Ülkenin? Dünyanın lider şirketlerinden biri olan Samsung Electronics Co., LTD Güney Kore şirketlerinden biridir. Kore dilinde Samsung – üç yıldız demektir. Bugün tüm dünyada en tercih edilen beyaz eşya, elektrik cihazları, akıllı cihazların çoğu Samsung markasına ait.

Samsung Şirketi Hakkında

Samsung şirketinin temeli 1969 senesinde Güney Kore’de koyulmuştur. Şirket kurulduğu ilk günden günümüze kadar sadece kaliteli ürünler yapmayı kendine hedef belirlemiştir. Şirketin yaklaşık 300.000 çalışanı vardır. Aşağıdaki bölmeler Samsung şirketinin ürettiği ürünleri gruplaştırır:

  1. Digital Solution,
  2. Digital Appliance,
  3. Digital Media,
  4. Telecommunication Network.

Samsung Ürünleri Hangi Ülkelerde Üretiliyor?

Ürün çeşitlerine göre Samsung markası adı altında bazı ülkelerde üretim yapılıyor. Güney Kore’de Samsung markası buzdolabı çeşitleri (tek kapılı, çift kapılı, Side by Side özellikli), derin dondurucular, tabletler, bilgisayarlar, hafıza kartları ve akıllı telefonların üretimi yapılıyor. Çin’de Samsung adı altında Side by Side özelliği olan buzdolapları, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, ev sinema sistemleri, ocak – fırın, split sistemler, elektrik süpürgeleri, akıllı saatler, dijital aletler üretiliyor. Tailand ve Rusya’da Samsung şirketinin televizyon, DVD oynatıcılar, müzik setleri, ankastre sistemleri üretiliyor.

Neden Samsung Tercih Ediliyor?

Samsung şirket kurucusu Lee Biong Chu şirketin ilk kurulduğu zamanda her yeniliğe açık ve değişime ayak uyduran bir şirket olmayı hedefliyordu. Teknolojinin hızla büyümesi ve teknolojiye uyum sağlayan ürünlerin hazırlanması Samsung şirketini daha da büyüttü. 1995 senesinden itibaren Samsung artık bir dünya markasına dönüştü. 1997 senesinde ise rakamsal teknoloji dönemime kapı açan Samsung teknoloji pazarında bir lidere çevriliyor. 2005 senesi Samsung için yeni başarı senesi oluyor. 2005 senesinde Samsung Sony şirket rekorlarını kırarak piyasada bir numara oluyor. Şirketin ürettiği LN – 57F51 BD televizyonları yılın ürünü seçiliyor. Görüntü ve kalite konusunda Samsung üzerine rakip tanımıyor. Samsung şirketinin ürünleri diğer markalara göre, Hi Tech teknolojisinin sağladığı farkla her zaman seçiliyor.

Nasıl Samsung Telefonları Liderliği Aldı

Akıllı cihazlar üreten şirket sayısı her sene artsa da, kalite hızla aşağı iniyor. Samsung şirketinin tasarladığı ve piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar hem kalite, hem de fiyat açısından tüketicilerin gözdesi haline geliyor. Samsung akıllı telefonlarının üzerine yapılan özel anti bakteriyel boya onları daha dayanıklı ürün yapıyor. Android işletim sistemi denince akla ilk Samsung markası geliyor. 2009 senesinde Samsung kendi ilk akıllı telefonu – Samsung Galaxy (i7500) piyasaya sürüyor. Ürün ilk dönem fazla popülerlik kazanamasa da sonradan çıkarılan Samsung telefonları daha çok tercih edilmeye başladı. Samsung akıllı telefonları arasında Samsung Galaxy K zoom, Samsung Galaxy Core 2, Samsung Galaxy Beam, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy Ace Style, Samsung Galaxy LTE, Samsung Galaxy Note, Grang Neo zamanında en çok satılan telefon modelleridir.

Samsung şirketinin tasarladığı akıllı telefon serileri arasında Samsung Galaxy A, Samsung Galaxy J, Samsung Galaxy C ve Samsung Galaxy S serileri vardır. Dünyanın akıllı telefon piyasasında Apple ve Samsung şirketlerinin her sene yer alan yeni ürünleri büyük merakla bekleniyor. Her sene üretilen Samsung marka akıllı telefonlarının hafıza, görsel ve kamera özellikleri yenileniyor.

Samsung akıllı telefona sahip kullanıcılar artık bilgisayarda veya tabletlerde yaptıkları işlemleri kolayca telefonda yapabiliyorlar. İnce ve şık tasarıma sahip olabilmek için şirket alanında en iyi olan uzmanlarla çalışıyor. Parmak izi özelliğine sahip olan Samsung akıllı telefonları yakında yeni özelliklere de sahip olacak.