FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Telefon Çekmiyor Sorunu ve Şebeke Arızası

telefon cekmiyor sorunu ve sebeke arizasi

Telefon Çekmiyor Sorunu ve Şebeke Arızası: Akıllı telefon kullanıcılarının en çok sorun yaşadığı durumlardan bir tanesi de cep telefonum çekmiyor, az çekiyor gibi hatalardır. Şebeke sorunları arızaları çoğu zaman can sıkan bir olaydır. Bu durumların temel sorunlarını ve çözüm yollarını sizler için yazımızda derledik.

Günümüzde akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası olur hale geldiler. Eskiye nazaran çoğu işlemlerimizi artık çok kolay bir şekilde telefonumuzdan halledebilir olduk. Kullanımın artması ile beraber telefon arızaları da bununla birlikte artmış oldu. Telefonların üretilme sebebi ilk başta insanların birbirleriyle sağlıklı ve kolay bir şekilde iletişim kurması olarak karşımıza çıkıyor.

Sağlıklı ve temiz bir görüşme yapabilmek için telefonun sinyal kalitesinin iyi olması ve bağlı bulunduğu konumun baz istasyonlarının yeteri seviyede olmasıdır.Bununla yanında kullanılan operatörler ve sim kartlarda son derece önemlidir. Telefon çekmiyor, sinyal zayıf, mesaj gönderilemiyor gibi hatalar alıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Telefon Çekmiyor Neden ?

Telefon çekmiyor hatası alıyorsanız bunun birkaç sebebi olabilir;

  1. Bulunduğunuz bölgedeki baz istasyonlarının yetersiz kalması.
  2. Sim kartın çıkarılıp takılması sonucu sim kartta oluşan çizikler.
  3. Sim kartların nano ve micro sime dönüştürülürken oluşan kesikler.
  4. Kullandığınız operatörlerin kaliteli olması.
  5. Fiziksel hata sonucu oluşan hasarlar.
  6. Batarya ömrünün bitmesi sonucunda oluşan sinyal kayıpları.

Bunlar haricinde telefon ayarları ile alakalı durumlarda bu sorun çözülmektedir. Telefonun uçak modunun aktif olması veya şebeke ayarlarında yapılan değişiklikler bu durumlara sebep verebilmektedir.

Not: Kesilen sim kartlar telefonun çekim gücünü azaltabileceği gibi telefonun bataryasının çabuk bitmesine neden olacaktır. Çünkü telefon sürekli 3G ve 4,5G ağlarına bağlanacağı zaman zorlanacağı için çabuk pil tüketimi olacaktır. Ömrü biten veya şişen bataryalar da telefonun çekim gücünü azaltacağından dolayı pil değişimi yapılması gerekir.

Firmamız çoğu markanın batarya değişiminde sizlere uygun fiyat, garantili hizmet ve kaliteli işçilik sunmaktadır. Bize ulaşarak telefonlarınızdaki çoğu soruna cevap bulabilirsiniz. Merak ettiğiniz sorunları aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak cevap alabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir