FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone’da Telefon Görüşmesini Kaydetme

iphoneda telefon gorusmesini kaydetme

iPhone’da Telefon Görüşmesini Kaydetme: Bu yazımızda sizlere iPhone’a telefon görüşmelerinizi 3. parti uygulamalar ile nasıl kaydedeceğinizi anlatacağız. Apple, gizlilik açısından, iPhone kullanıcılarının fabrika çıkışı özelliklerini veya uygulamalarını kullanarak bir telefon görüşmesi kaydetme işlemini bilinçli bir şekilde engellemektedir. Bu nedenle, çağrı kaydetme uygulamaları indirmeniz veya bilgisayarın mikrofonu veya harici bir telefon gibi harici donanımları kullanmanız gerekmektedir. Bir uygulama indirip kullanmak diğer seçeneklere göre daha kullanışlı ve basit. Sizler için bir iPhone çağrı kaydetme uygulaması indirdik ve nasıl kullanılacağını deneyimledik.

Telefon Görüşmesi Kaydetme Uygulaması Kullanmak

Sizler için iPhone cihazınıza telefon görüşmesi çağrı kaydetme uygulaması indirmenin adımlarını sıraladık. İndirdiğiniz uygulamayı açtından sonra

Adım 1: App Store’u Açın

Üzerinde “A” olan mavi uygulama. App Store uygulaması fabrika çıkışı sırasında 1. ekranınıza yani Ana Ekranınıza yerleştirilmiştir eve genellikle orada bulunmaktadır.

Adım 2:Arama Butonuna Dokunun

Arama butonu, App Store uygulamasının hemen sağ alt köşesindedir. Üzerinden büyüteç simgesi bulunmaktadır.

Adım 3: Arama Çubuğuna Dokunun

Arama çubuğu, arama butonuna dokunduktan sonra ekranın en üstünde çıkmaktadır.

Adım 4: Görüşme Kayıt Uygulaması Arayın

Bir arama kayıt uygulamasını indirmek için muhtemelen biraz para harcamanız gerekecek. Sizler için App Store’da en çok oy alan TapeAcall uygulamasını deneyimledik. Arama çubuğuna uygulamanın adını yazıyoruz.

Adım 5: Arama Yaptığınız Uygulamayı İndirin

Arama yaptığınız uygulamanın adına dokunduktan sonra sağ tarafta çıkan indir butonuna tıklayın. Eğer yakın zamanda App Store’dan bir indirme yaptıysanız sizden şifre istemeyecektir. Yakın zamanda bir uygulama indirme işlemi yapmadıysanız sizden Apple Kimliğinizi ve şifrenizi isteyecektir. Touch ID kullanıyorsanız şifre yerine parmak izinizi kullanabilirsiniz.

TapeACall: App Store’daki en iyi uygulamalardan bir tanesi. Tabi ki en iyi uygulamanın da bir maliyeti olacaktır. 7 günlük deneme sürümü olan uygulamada bütün özellikleri kullanabiliyorsunuz. Deneme sürümünün ardından kayıt yapabiliyorsunuz fakat dinlemek için sizden ücret talep ediyor.

TapeAcall – App Store İndir

Adım 6: Uygulamayı Başlatın ve Arama Yapın

Uygulama detayları uygulamadan uygulamaya farklılık gösterse de, çalışma mantıkları ve şekilleri aynıdır. Uygulamanın sunucularına bağlanacaksınız ve çağrı aradığınız hat ile birleştirilecek.

  • İstenirse, şartlar ve koşulları kabul etmeniz ve telefon numaranızı girmeniz gerekebilir.
  • Çağrı birleştirildiğinde, kayıt başlar.
  • Arama sona erdiğinde veya ayrılan veya kullanılabilir kayıt süresinin üzerinden geçtiğinde, kayıt otomatik olarak sonlandırılır.

Yasal Uyarı: Ülkemizde karşı tarafın bilgisi ve onayı olmadan görüşmeyi kayıt altına almak suç sayılmaktadır. Karşı tarafın haberi olmadan veya gizlice yapılan ses kayıtları sizi yasal durumlarla karşı karşıya getirebilir. Bu gibi yasal durumlardan ve düzenlemelerden web sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir