FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır? Samsung

snapchat nedir nasil kullanilir samsung

Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır? Samsung Son yılların oldukça popüler hale gelen uygulaması Snapchat, birçok kullanıcıyı bünyesinde toplamış durumdadır. Bu nedenle uygulamanın ne işe yaradığını ve Samsung cihazlarda nasıl kullanıldığı sıklıkla sorulan sorular arasında yerini almış bulunuyor. Kullanıcıların paylaşımlar yapabildikleri bu uygulama, sosyal medya platformları arasında yer alıyor ve kullanıcı kitlesiyle gün geçtikçe daha çok popülerleşiyor.

Snapchat Nedir?

Snapchat, sosyal medya platformları olarak kategorilendirilen uygulamalar arasında yer alıyor. Sosyal ortamlarda paylaşım yapmanıza yarayan bu uygulama, uygulamanın kullanıcıları arasında paylaşım yapmasına olanak tanıyor. Arkadaşlarınızla paylaştığınız gönderiler, arkadaşlarınızın bu gönderileri görüntüleyerek sizinle etkileşim içerisinde kalmasını sağlıyor.

Snapchat uygulamasının en önemli özelliklerinden bir tanesi, sizlerin uygulama üzerinden gönderdiğiniz mesajların belli bir süre zarfında karşı tarafta görünmesi özelliğidir. Bu özellik, sizlerin gönderilerinizi karşı tarafın ne kadar süre boyunca görebileceğini ayarlamanıza da imkan tanıyor. Yani gönderilerinizi alan kişiler gönderiyi açtıkları zaman, sizlerin belirlediği süre zarfında içeriği görüntüleme şansına sahip olurlar. Daha sonra uygulama gönderiyi tekrar oynatmaz ve iletinin silinmesi sağlanır.

Snapchat Nasıl Kullanılıyor?

Yapısal anlamda mesajlaşma platformlarıyla benzerlik gösteren Snapchat, iOS ve Android tabanlı cihazlarda kullanılabiliyor. Ücretsiz bir program olması sebebiyle büyük bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Oturum açmak veya yeni bir kullanıcı oluşturmak gibi sosyal medya platformlarıyla benzer özelliklere sahiptir. İlk kullanımda kullanıcı hesabınızı sizden talep edilen bilgiler doğrultusunda oluşturduktan sonra programa giriş yapabilirsiniz.

Diğer mesajlaşma uygulamalarına benzeyen bir arkadaşlar listesini programa giriş yaptığınız zaman görüntüleyebilirsiniz. Hesabınız üzerinden arattığınız zaman yeni kişiler bulabilir ve bu kişilere ekleme talebi gönderebilirsiniz. Kişilerin isteğinizi kabul etmesi sayesinde onlarla konuşabilir ve paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Snapchat’te Hangi Paylaşımları Yapabilirsiniz?

Snapchat uygulaması arkadaş listenizde bulunan kişilerle farklı iletişim kanallarıyla etkileşim içerisinde bulunmanızı sağlıyor. Arkadaş listenizde ekli olan kişilere metin, ses, resim veya video aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Listenizdeki arkadaşlarınız sizleri engellemediği veya silmediği sürece bu mesajlaşmayı sürdürme imkanınız vardır.

İçeriğinizi arkadaşlarınızla paylaşırken, sağ üst kısımda bulunan kamera ikonunu kullanabilirsiniz. Bu kısımdan resim veya video çekebilir, özelliğin devamında resmi veya videoyu düzenleyebilirsiniz. Bu düzenlemelere metin ekleme, kırpma, ikon ekleme gibi seçenekler dahil edilmiştir. Düzenlediğiniz gönderinizin kaç saniyeliğine görüntüleneceğini ayarladıktan sonra, göndermek istediğiniz kişileri seçerek arkadaşlarınız tarafından görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Snapchat’in Samsung Cihazlarda Kullanımı Nasıldır?

Snapchat uygulamasının Android ve iOS tabanlı hemen hemen her akıllı cihazda çalışması söz konusudur. Bu nedenle Samsung cihaz sahipleri bu uygulamayı Android tabanıyla birlikte kolaylıkla kullanabilirler. Ayrıca haritalarda arkadaşlarınızı bulabilir, listenizdeki kişilerle uygulama üzerindeki farklı çeşitteki oyunları oynayabilirsiniz.

Ücretsiz bir program olmasına rağmen uygulama içi satın alımlar veya uygulama içi reklamlar karşınıza çıkabilir. Bu sebeple Snapchat uygulamasının bedava bir uygulama olmasının yanı sıra, reklam ve uygulama içi satın alma seçenekleri de içerdiğini unutmamak gerekir. Bu satın alımlar, ikonlar veya özel metin seçenekleri olarak genellenebilir.

Snapchat Uygulamasını Nereden Edinebilirsiniz?

Snapchat uygulamasının Android ve iOS tabanlarında uyumlu bir şekilde çalışması sayesinde, akıllı telefon kullanıcıları uygulamayı kolaylıkla cihazlarına kurabilirler. Snapchat uygulamasını indirmek için Samsung cihazınızdan Google Play Store mağazasını ziyaret etmeniz ve uygulamayı cihazınıza indirmeyi kabul etmeniz yeterli olacaktır.

Cihazınıza belirli erişim izinleri isteyen uygulamaya gerekli izinleri vermenizin ardından, kısa sürede yüklemeniz tamamlanacaktır. Eğer herhangi bir Snapchat üyeliğiniz bulunmuyorsa, uygulamayı çalıştırdığınız zaman yeni bir üyelik oluşturmalısınız. Zaten bir Snapchat üyesiyseniz, ‘Giriş Yap’ butonuna tıklayarak hesabınıza bağlanabilirsiniz.