FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Samsung Telefonum Nerede?

samsung telefonum nerede

Samsung Telefonum Nerede? Akıllı telefonların hayatlarımızın son derece önemli bir parçası haline geldiği şu günlerde, bu cihazların kaybolması veya çalınması durumunda uzaktan kontrolünün sağlanması da elimizde olan opsiyonlardan birisi oldu. Samsung telefonumu kaybettim veya Samsung telefonum çalındı gibi şikayetleriniz var ise,cihazınızı kolaylıkla uzaktan kontrol etmenize imkan tanıyan ‘Mobil Chzmı Bul’ servisini şimdi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Samsung Cihazınız Kaybolduysa Ne Yapmalısınız?

Samsung tarafından sunulan bir hizmet olan ‘Mobil Chzmı Bul’ servisi, telefonunuzu kaybetmeniz veya çalınması gibi durumlarda telefonunuzu kolay bir şekilde uzaktan kontrol etmenize imkan tanıyor.

İsterseniz ‘Mobil Chzmı Bul’ hizmetiyle birlikte telefonunuzu uzaktan bulabilir, cihazınızda depoladığınız verilerinizi Samsung Cloud isimli bulut depolama servisine yedekleyebilir, ekranın kilitlenmesini sağlayabilir veya cihazınızın Samsung Pay’le olan erişimini dahi engelleyebilirsiniz. Ayrıca bu hizmet sizlere cihazdaki verileri de uzaktan silme imkanını sizlere sunuyor. Böylelikle verileriniz kayıp veya çalınma durumunda her zaman korunmuş oluyor.

Samsung Cihazınızı Mobil Chzmı Bul ile Nasıl Bulursunuz?

Samsung cihazınızın kaybolması durumunda belirli adımları takip ederek cihazınızın konumunu bulabilir veya cihazınızı uzaktan kontrol edebilirsiniz. ‘Mobil Chzmı Bul’ servisini kullanabilmeniz için Samsung cihazınızda bir Samsung hesabınızın bulunması gerekiyor.

Cihazınız Google’la ilişkilendirilmiş olarak konum bilgilerini alabilmeye ayarlanmış olmalıdır ve kablosuz ağlardaki sürelerin ve koşulların kabul edilmiş olması gereklidir. Cihazınızın yaklaşık olarak son konumunu veya rotasını ‘Son Konumu Gönder’ seçeneği telefonunuzda aktif ise, hizmet üzerinden takip edebilirsiniz.

Cihazınızda ‘Mobil Cihazımı Bul’ servisini aktif hale getirmek için, Ayarlar> Biometrik ve Güvenlik> Cihazımı Bul yolunu izleyerek gelen sayfadaki butonu açık hale getirebilirsiniz.

Samsung Cihaz Bulma Servisiyle Hangi İşlemleri Yapabilirsiniz?

‘Mobil Chzmı Bul’ servisinin Samgung telefonun kaybolması veya çalınması gibi durumlarda sizlere sağladığı çeşitli hizmetler bulunuyor. Bunlar cihazın konumunu bulma, cihazın ekranını kilitleme, cihazın zilini çaldırma, verilerinizi yedekleme veya verilerinizi silmektir. Bu işlemleri Samsung’un sağladığı bu hizmet sayesinde bilgisayar, tablet veya telefon üzerinden internete bağlanabildiğiniz herhangi bir yerde gerçekleştirebilirsiniz. Sisteme ‘Find My Mobile’ adresi üzerinden ulaşabilir, Samsung kimliğinizle oturum açtıktan sonra işlemleri uzaktan kontrolle tamamlayabilirsiniz.

Samsung Mobil Chzmı Bul Servisinin Web Sitesi Nasıl Kullanılır?

Samsung’un bir hizmeti olan ‘Mobil Chzmı Bul’ hizmetinin web sitesine ulaştıktan sonra, servisi kullanmaya başlayabilirsiniz. Servise ulaşabileceğiniz butona tıklamanızın ardından açılan sayfada Samsung kimliğinizle oturum açmanız istenecektir. Oturum açma işlemini gerçekleştirdiğinizde, cihazınızı uzaktan kontrol edebilmek için yapabileceğiniz işlemleri görüntüleyebileceksiniz.

‘Mobil Chzmı Bul’ web sitesini kullanırken SIM kartınızı takip edebilir ve cihazdaki SIM kartının değiştirilmesi durumunda yeni numarayı görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca hizmete bir aile üyenizi veya arkadaşınızı kaydederek cihazı bulmalarını sağlama şansınız da vardır. Böylelikle aile üyeleriniz veya arkadaşınız Samsung cihazınızın zilini çaldırabilir veya acil durum modunu aktif hale getirebilir. Ayrıca hizmet üzerinden cihazınızdaki son 50 adede kadar olan çağrıları kontrol etme şansınız olabiliyor.

Samsung Chzmı Bul İle Ekran Kilitleme Servisi Nasıl Kullanılır?

‘Mobil Chzmı Bul’ servisinin ekran kilitleme hizmeti, cihazınızın kaybolması veya çalınması durumunda cihaza diğer kişilerin erişimini kısıtlayıcı nitelikte kullanılabilir. Bu hizmeti kullanabilmeniz için, cihazınızın ekran kilitleme işlemini cihazınızda kullanıyor olmanız gerekiyor. Bu işlemler PIN kodu, modelleme, parmak izi veya şifre girişi olarak tanımlanabilir.

Ekran kilit şifrenizi unutmuş olsanız bile ‘Mobil Chzmı Bul’ web sitesi üzerinden kilit şifrenizi sıfırlayabilme şansınız da vardır. Ayrıca ekran kilit şifrenizi hatırlıyorsanız, yapacağınız birkaç işlem adımından sonra diğer kişilerin telefona erişimini kısıtlamış olursunuz.

Cihazın ekran kilidi şifresini unuttuysanız, Samsung hesabınızla giriş yaptığınız telefonunuzun uzaktan şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir