Şarj Sorunları, FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Samsung Şarj Ederken Üçgen Şeklinde Uyarı Çıkıyor

samsung sarj ederken sari ucgen seklinde unlem cikiyor

Samsung şarj ederken üçgen şeklinde uyarı işareti çıkmasına neden olan bir kaç etken vardır. Samsung telefonlarda genelde sıvı teması sonrası oluşan üçgen şeklindeki uyarı işareti sonrası telefon şarj etmez ve bu bölüm zamanla ısınmaya başlar. Bu durumda yapmanız gereken en sağlıklı işlem şarj etme işlemini hemen sonlandırıp, bu sarı uyarı işareti çıkmasının nedenini tespit etmektedir.

Samsung Şarj Ederken Sarı Üçgen Şeklinde Uyarı Neden Çıkar?

Samsung galaxy telefonları şarj ederken ekrana çıkan üçgen şeklindeki bildirim telefonun şarj soketinde, yada kullandığınız şarj üniteleri ile alakalı bir sorun olduğunun göstergesidir. Bu uyarı telefon kapalı durumdayken şarj edildiğinde ekrana çıkmaktadır.

Şarj soketinde oluşan nem, sıvı ve diğer sorunlar sebebi ile telefon kapalıyken şar edilmeye çalışıldığında ekran çıkan bu uyarı telefonun şarj edilmesini engeller.

Telefon açıkken şarj edilmeye çalışıldığında ise samsung yazılım sürümüne ve telefonun modeline göre şu uyarıları verebilir;

  • Şarj cihazı bağlantılarını kontrol edin
  • Şarjı fişten çıkartın
  • Şarj cihazı / Usb bağlantı noktasını kontrol edin.

Bu uyarıların tamamı şarj girişi veya şarj aletinde sorun olduğunu göstermektedir.

Çözümü

Samsung telefon tamiri yapmak için, kapalıyken şarj etmeye çalıştığımızda ortaya ekran çıkan sarı üçgen içerisindeki ünlem işareti genellikle aşağıdaki sebepler kontrol edilerek çözüme kavuşturulur.

  1. Arızalı ve yıpranmış şarj kabolusu : Telefonunuz ile uyumlu yeni bir şarj kablosu (type-c veya micro usb ) ile şarj etmeyi deneyerek sorunun geçip geçmediğini kontrol edin.
  2. Şarj adaptörününde sorunlar : Şarj adaptörünün düşük akım vermesi veya sıvı teması sonrası arızalnması durumunda telefonu şarj edemez ve uyarı vermesine sebebp olur. Sağlam şarj adoğtörü ve kablo ile telefonu test ederek sorunun çözüldüğünü kontrol edin.
  3. Şarj soketindeki arızalar : Samsung şarj soketinde oluşan sıvı nedeni ile ve şarj soketindeki kırılmalar nedeni ile şarj uyarısı alabilirsiniz. Bu durumda öncelikle şarj soketi temizliği yapmalısınız. Şarj soketi temizliği ile düzelmediği durumlarda şarj soketi değişimi değişimi yapaılmalıdır.
  4. Şarj ara flex hasarları : şarj soketinin anakarta bağlantı yapılmasını sağlayan ara bağlantı flex’i bulunmaktadır. Bu kabloda oluşan zedelenmeler sebebi ile şarj uyarısı alabilirsiniz. Bunun Tamiri için Citrusmobil servislerinden destek alabilirsiniz.