FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Samsung Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu Neden Yapar?

samsung ekran degisimi sonrasi dokunmatik sorunu neden yapar

Samsung ekran değişimi sonrası dokunmatik sorunu ortaya çıktı ve kullanımızı rahatsız ediyor ise yapılacak testler sonrasında yapılan ekran değişiminden mi? yazılımından mı? yoksa anakartında mı sorun olup olmadığı anlaşılabilir.

Dokunmatik sorunu ekranın bazı bölümleri çalışmıyor yada ekran kendi kendine bir yerlere tıklıyor şikayetlerini beraberinde getirmektedir.

Samsung Yan Sanayi Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu

Telefonunuzda dokunmatik sorunu olmadığı halde, ekran değişimi yapıldıktan sonra dokunmatik sorunu başladı ise yapılan tamir işleminde yada kullanılan ekranda sorun olabilir. Yan sanayi ekran modellerinin bazıları üretim kaynaklı arızalı olabilmekte veya telefonun versiyonu ile uyum sağlamamaktadır. Bu durumda dokunmatik sorunu ve görüntü sorunu yaratabilir.

Samsung yan sanayi ekran değişimi sonrası yaşanan dokunmatik sorunu tespit etmek için mutlaka yeni bir ekran takılır. Bu sayede telefondaki dokunmatik sorunun geçip geçmediği kontrol edilerek sorunun kaynağı tespit edilir.

Samsung Ön Cam Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu

Samsung ön cam değişim işlemi telefon ekran onarımlarında en riskli ve zorluk seviyesi en yüksek tamir işlemidir. Ön cam değişimi ile telefonun orjinal ekranını koruyarak orjinal ekranınız tamir edilir. Bu tamir işlemi sırasında telefonun ekranına verilebilecek hasar sonrası dokunmatik özelliği bozulabilir.

Bazı samsung telefonların ön camı dokunmatik ile beraber değişmektedir. Bu işlemde kullanılan yedek parça ve malzemelerin kalitesine göre sorunsuz bir tamir hizmet alabileceğiniz gibi, dokunmatik sorunu da yaşama ihtimaliniz vardır.

Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu Yaşatmayacak Samsung Ekranlar Hangisidir?

Samsung ekran değişimi yaptırdıktan sonra dokunmatik ve görüntü sorunu yaşamamız için mutlaka orjinal ekran kullanmanızı tavsiye ederiz. Samsung orjinal ekran tercih etmek hem görüntü ve dokunmatik performansları yüksek olduğu gibi, darbe ve sıvı temasına karşı da yüksek dayanıklılık sağlamaktadır. Samsung orjinal ekranları fiyat olarak muadil ekranlara göre daha yüksek maliyette olmaları ise en büyük dezavantajıdır.

Samsung orjinal muadili ekran değişimi işleminde honkok orjinali ve çin orjinali olarak adlandırılan A kalite replika ekranlar kullanmanız fiyat olarak çok daha uyguna tamir işlemini yapmanıza imkan sağlar. Bu ekranlarda dokunmatik ve görüntü kalitesi olarak sorun yaşamazsanız. A kalite muadil ekranların en büyük dezavantajı ise darbe ve sıvı temasına karşı korumları orjinal ekrana göre daha düşüktür.