FAYDALI BİLGİLER - BLOG, iPhone Ekran ve Dokunmatik Sorunları

iPhone Ekran Kırılmasını Önleme Rehberi

iphone ekran kirilmasini onleme rehberi

iPhone telefonların darbe ve düşme esnasında kırılma riski en yüksek parçası ekranıdır. iPhone ekran kırılmasını önlemek, ekran kırıldığı zaman ortaya çıkacak olan ekran değişim fiyatı ve telefondaki bilgilerin silinme riski gibi ansızın oluşabilecek olumsuzluklara karşı gerekli tedbirleri almamız gerekmektedir.

Bir darbe ve düşme sonucu iphone ekran kırılmasını önlemek için telefonumuza uygun darbe koruyuculu kılıf kullanmak olmazsa olmazların başında gelmektedir. Bu koruyucu aksesuarları seçerken kullanımıza uygun olup olmadığını ve telefonunuz ile uymlu olum olmadığına dikkat etmelisiniz.

iPhone ekran kırılması önleme rehberi ile sizde telefonun ekranı koruyorak çok daha uzun ömürlü kullanmanıza yardımcı olacağız.

iPhone ekran kırılmasını önlemek için belirttiğimiz gibi koruma sağlayabilirsiniz;

 1. Telefonu düşürmekten ve darbeden koruyun : iPhone ekran kırılmasını önlemenin en temel yolu kullanıma dikkat etmektir. Telefonu düşürmek veya ekranın herhangi bir darbeye maruz kalması ekranın kırılmasına yol açar.

  telefonu düşürmeyin ve darbeden koruyun

  telefonu düşürmeyin ve darbeden koruyun

 2. Darbeye karşı dayanıklı ekran koruyucu kullanmak : Telefonun ekranını darbeden korumak için gözünüzü rahatsız etmeyecek ekran koruyucu kullanmalısınız. Kullandığınız ekran koruyucu darbe karşı koruma sağlamalı ve dokunmatik hassasiyetini düşürmemelidir.

  darbeye karşı korumalı ekran koruyucu kullanmak

  darbeye karşı korumalı ekran koruyucu kullanmak

 3. iPhone’u düşürme durumunda koruyucu kılıf kullanmak : iPhone ekran kırılmasını önlemek için telefonda kullanacağımız ekran koruyucunun önemi kadar, koruyucu kılıfın da çok büyük etkisi vardır. Telefonunuz  için koruyucu kılıf araştırması yaparken elinizden kaymayacak ve köşelerinde koruma olan kılıfları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

  darbeye karşı korumalı kılıf kullanmak

  darbeye karşı korumalı kılıf kullanmak

 4. iPhone telefonunuza sigorta / kasko yaptırmak : Telefonların yükselen fiyatları sebebi ile kullanılar telefonlarını kasko veya sigorta yaptırarak görünmez kazalar sonrası ortaya çıkacak maddi yükten kurtalabilirler. Telefona kasko yaptırmadan önce mutlaka kasko firmasının size sunduğu seçenekleri dikaktlice inceleyiniz.

  sigorta veya kaskı yaptırmak

  sigorta veya kaskı yaptırmak

 5. 360 derece iphone koruması yapmak : Bu koruyucu ürün ince şeffaf bir ekran koruyucu gibi telefonun önünü arkası ve kanarlarını kaplamaktadır. Tek başına çok yüksek koruma sağlamayan bu ürün ile beraber ince de olsa bir kılıf ile beraber kullanılması tavsiye edilir.

  360 derece koruyucu kullanmak

  360 derece koruyucu kullanmak

 6. iPhone ekranı sıvı temasından uzak tutmak : iPhone ekranı darbe ve düşme nedenli kırılsa da, sıvı temasına karşı olan korumasıda düşüktür. Sıvı temasından korumak için lavobo kenarında telefonu bırakmamak ve havuza yada denize girerken telefonu sudan uzak tutmamız gerekmektedir.

  iphone ekranı sıvı temasından korumak

  iphone ekranı sıvı temasından korumak

Çözüm Yöntemleri Değerlendirmesi

Yukarıda anlattığımız çözüm yöntemleri ile yapacağınız koruma sayesinde telefonun ekranın kırılması sağlayarak yüksek ücretli onarımlardan kurtulabilirsiniz. iPhone’unuzu daha uzun süre ile kullanmak için düşürmemeye ve sıvı teması olmamasını sağlamak için dikkat etmelisiniz.

iPhone ekran değişimi konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? 

iPhone ekranı kırıldı ve ekran değişimi konusunda yardıma ihtiyacınız varsa Citrusmobil servislerinde Apple servis orjinali, çıkma orjinali, revize orjinal ve a kalite muadil ekran seçenekleri ile iphone ekran değişimi yaptırabilirsiniz.