FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Samsung Ekranı Kırık Telefondan Veri Kurtarma

samsung ekrani kirik telefondan veri kurtarma

Samsung ekranı kırık telefondan veri kurtama işlemi yapabilmenin bir kaç yöntemi vardır. Bazı samsung telefonların ekran değişim fiyatları çok yüksek olması sebebi ile kullanıcıları eskimiş olan bu telefon için ekran değişimi yaptırmadan verileri kurtarmak istemektedir.

Ekranı kırık samsun telefondan veri aktarımı yapmak için ekran dokunmatiğinin çalışıyor olması büyük kolaylık sağlayacaktır. Ekran dokunmatiği çalışmıyor yada görüntü hiç gelmiyor ise veri kurtarma ve yedekleme için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

1 – ) Samsung Cloud İle Veri Kurtama

Ekranı kırılan telefonda samsung cloud özelliğini açtıysanız, bütün verileriniz internete bağlı olduğu zaman otomatik olarak yedeklenmektedir. Ekranı kırılan telefonda kullandığınız mail adresi ile yeni telefonunuza bilgileri aktarabilirsiniz.

Bu işlemin sağlıklı olması için farklı bir samsung telefonu sıfırlayarak tekrardan kurulum yapmanızı tavsiye ederiz. Kurulum esnasından bize eski telefondan içerikleri aktar seçeneği çıkacaktır. Bu bölümde Samsung cloud özelliğini seçmemiz gerekli. Mail adresi ve şifreniz ile beraber giriş yaptıktan sonra, telefonun kurulumu tamamlanacak ve yedeklemiş olduğunuz dosyalarınız geri gelecektir.

2- ) Kablosuz Bağlantı İle Veri Kurtarma

Samsung telefonunuzun ekran dokunmatiği çalışıyor ise kullanacağınız ek programlar sayesinde kablolu ve kablosuz telefondaki bütün bilgileri yeni cihazınıza aktarımı yapabilirsiniz. Bu işlemde kullandığınız programların izin verdiği dosyaları aktarabilir yada sizin seçtiğiniz ihtiyacınız olan dosyaları seçip (rehber, resim, whatsapp v.s.) aktarım yapabilirsiniz.

3- ) Bilgisayar Bağlantısı Yaparak Veri Kurtama

Bilgisayar bağlantısı yaparak samsung telefondan veri kurtamak için de telefonun dokunmatik özelliği çalışıyor olması gereklidir. Çünkü bilgisayar bağlantısı yaptığımızda telefon bizden dosya aktarımı için onay isteyecektir. Bu onayı sadece telefonun ekranına dokunarak yapabilirsiniz.

Bilgisayar bağlantısına onay verdiğimiz telefonun içindeki bilgileri aktarma için bize sadeceşarj etmek için kullandığımız kablo ile bilgisayara bağlayıp dosya aktarımı yapabiliriz.

4- ) Samsung Ekran Değişimi Yaparak Veri Kurtarma

Ekranı kırık samsung telefondan veri  kurtamak için diğer yöntemler işe yaramadığı zaman kesin çözüm yolu ekran değişimi yaparak verilerimizin yedeğini almaktır.

Bazı telefon modellerinin ekran fiyatları çok aşırı yüksek olması, ekranı kırılan telefonun artık kullanılmayacak olması gibi nedenler sebebi ile insanlar bu seçenekten uzak durmaktadır.

Citrusmobil servislerinde ekranı kırık samsung telefondan veri kurtarma işlemi için geçici ekran değişimi yaptırabilirsiniz. Bu sayede telefondaki bilgilerin yedeğini almanıza imkan sağlayabiliriz. Bu işlemde ekran değişim ücreti yerine sadece servis ücreti ödemeniz yeterli olacaktır.