FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Samsung Beyaz Ekran Sorunu Nedeni ve Çözümü

samsung beyaz ekran sorunu

Samsung beyaz ekran sorunu yaşayan kullanıcılar telefonun ekranında sadece beyaz bir ekran görmekte ve herhangi uygulamayı açmak istediği zaman başarısız olmaktadır. Telefonu kapatıp açtığımız zaman telefonun ekranı düzelir gibi olsa bile tekrardan ekran görüntüsü tamamen beyaz dönüşmektedir.

Samsung beyaz ekran olmadan önce ekranda yeşil, kırmızı ve beyaz renkte çizgiler çıkmaya başladığı gözlemlenmektedir. Bu durum telefonun ekranın aldığı sert bir darbe, düşme veya sıvı teması sonrası ortaya çıkmaktadır.

Samsung Ekranı Beyaz Oldu Neden?

Samsung ekranı beyaz olma sebebi, ekranın arızalanmasından dolayı yaşanmaktadır. Ekran arızalanması darbe ve sıvı teması sonrası oluşmaktadır.

Ekranın beyaz olmasının bir diğer nedeni ise telefonun modeline göre yaşanan üretim kaynaklı kronik ekran sorunlarıdır.

Ekranın bağlantı soketlerinde sıvı temasından kaynaklı oksitlenme ve çürümeler görüntünün tam olarak aktarılmasını engeller ve sadece beyaz ekran olarak görmenizi sağlayabilir.

Beyaz ekran sorunu ortaya çıkan samsung telefonlarda en sık karşılaşılan sebeplerden biri de daha önce ön cam değişimi yapılarak tamir edilmiş ekranların kullanılmasıdırç

Kronik hatalı samsung ekranları herhangi bir darbe veya sıvı teması olmamasına rağmen beyaz ekran olarak görüntü verebilmektedir.

Samsung Beyaz Ekran Sorunu Çözümü

Telefonun ekranında oluşan beyaz ekran sorunu çözmek için öncelikle sorunun sebebini tespit etmemiz gerekmektedir. Samsung ekranlarının ara bağlantı filmi, bağlantı soketleri, ekranı ve anakartı kontrol edilerek sorunun kaynağı tespit edilir.

Samsung beyaz ekran sorunu çözümü için aşağıdaki yöntemleri deneyerek sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz;

  1. Garantisi devan edecen samsung telefonlarda oluşabilecek kronik sorunlar için yetkili servislerden ücretsiz onarım yaptırma imkanınız vardır. Bunun için telefonun ekranında ve diğer bölümlerinde darbe izi, kırık, çatlak bulunmaması gerekmektedir.
  2. Ekranların ara bağlantı filmi zamanla iletkenliğini kaybedebilmektedir. Test amaçlı ara bağlantı filiminin değişimi yapılarak sorunun düzelip düzelmediği kontrol edilebilir.
  3. Samsung telefonlarda sistemsel bir kilitleme olduğu zaman ekranın tamamen beyaz olması gibi hatalar verebilmektedir. Sistemsel ve yazılımsal hatalardan kurtulmak için HARD RESET işlemini yaparak telefonun verileri silinmeden resetleyebilirsiniz.
  4. Arızalı olan ekranın değişiminin yapılması. Bütün testlere ve denemelere rağmen beyaz ekran sorunu düzelmedi ise telefonun ekranını değiştirip soruna kalıcı çözüm sağlanabilir. Samsun ekran değişimi orjinal ve muadil ekran seçeneklerinden tercih yaparak ekran değişimi yaptırılmalıdır.
  5. Anakart arızası sebebi ile görünrü veremeyen samsung telefonların tamir işlemleri için uzman teknik servislerden alınabilir veya yetkili servisten anakart değişimi yaptırabilir.