Genel

Samsung A70 Şarj Sorunu Nedenleri

Samsung a70 şarj sorunu bir çok kullanıcı tarafından bu aralar sorulmaya başlandığı için herkesin bilgilenmesi ve doğru işlem yapabilmesi için bu konudadetaylı bilgi vereceğiz.

Samsung A70 telefonda en çok karşılaştığımız şarj sorunları şarj soketi, şarj soket ara bağlantı filmi, daha önce tamir edilmiş cihazlardaki yanlış montaj hataları ve anakart sorunlarıdır.

Karşımıza çıkan bu sorunları nasıl düzelterek onarım yaptığımızı aşağıda başlıklar altında belirtilmiştir. Böyle bir sorununuz var ise servisimizde onarım yaptırabilirsiniz.

Samsung A70 Şarj Soketi Sorunları

Samsung a70 şarj soketi sorunu, genelde sıvı temasından veya kalitesiz kullanılan şarj aletlerinden kaynaklanmaktadır. Şarj soketi çok hor kullanımında bağlı olduğu alt borda zarar verebilmektedir. Bu durumda A70 şarj soketi bordu değişmesi gerekir. Ayrıca bu soket ekranın görüntü vermesini sağlayarak, mikrofon ve şebeke anteni bu bord üzerinde bulunmaktadır.

samsung a70 sarj soketi
samsung-a70-sarj-soketi-sorunu

Samsung A70 Şarj Soketi Ara Filmi Sorunu

Az önce gösterdiğimiz a70 şarj soketi bordundan bütün verileri anakarta aktarılarak çalışmasını sağlayan ara bağlantı filmidir. Bu film gibi ince ve hassas olan parça diğer samsng telefonlarda kullanılan parçalara göre çok daha göniş olması buna sebeptir. Bu parça arızalanmaya başladığında telefonun alt arka tarafından baskı yapıldığında şarj etmeye başlar. Tamamen bozuldu ise şarj ve görüntü ile alakalı sorun yaşarsınız.

Samsung Galaxy A70 ara baglanti filmi
samsung-a70-ara-baglanti-filmi

Samsung A70 Tamir Edildikten Sonra Şarj Sorunu Başlaması

Samsung a70 ekran değişimi, batarya değişimi gibi tamir işlemlerinden sonra, şarj sorunu başladı ise montaj esnasında yaplan bir yanlıştan veya diğer parçalra zarar verilmesinden kaynaklı olmaktadır. Az nce anlattığımız şarj soketi bordu ve ara bağlantı filmi ile alakalı bir sorun vardır.

Bunun tespiti için telefonun servisimize gelmesi gerekir.

Samsung A70 Şarj Sorunu Anakart’tan Kaynaklı Olabilir

Telefonunuz daha önce hiç tamir görmedi ve Samsung a70 şarj soketi ile ara bağlantı filmi değişmesine rağmen şarj olmuyor ise telefonun sorunu anakart kaynaklı olabilmektedir. Böyle bir sorun var ise servisimizde anakart onarımı için incelenmesi gereklidir.

Daha önce müdahale edilmiş telefonlara servisimizde bakılmamaktadır. Ücretsiz arıza tespiti sonra telefonun tamir olup – olmayacağı konusunda bilgi verilmektedir.

samsung a70 sarj sorunu anakart tamiri
Samsung-a70-anakart-sarj-sorunu