Genel

iPhone 7 Anakart Tamiri

iPhone 7 anakart tamiri işlemine başlamadan önce telefonun akımları iphone 7 anakart şemasına göre kontrol edilerek ölçülür ve arızalı olan entegre, diyot, nand baseband gibi parçaların onarımı yapılarak test işlemine geçilir.

iPhone 7 anakart kısa devre durumunda ise buna sebep olan sorunlar düzeltilerek tekrardan kontrolleri ve testi yapılır.

iPhone 7 Anakart Neden Bozulur?

iPhone 7 anakart bozulmasının genel sebepleri darbe, sıvı teması ve kullanılan şarj cihazlarıdır. Telefon bir yere düştük sonra bozulmasa bile, ilerleyen zamanlarda yani telefonu kullandıkça anakartın ısınması ile ortaya çıkmaktadır. iPhone 7 telefonda sıvı temasıi darbe ve kısa devre sorunların ilerleyen zamanda ortaya çıkmasının sebebi darbe esnasında hasar alan veri yolları, telefon kullanım esnasında kopması ve kısa devre duruma geçmesi ile olur.

iPhone 7 Anakart Tamir Olur mu?

iPhone 7 anakart tamiri olur mu diye telefonu incelemeden net konuşmak yanlış olsada, servisimizde başarı oranı %90 üzerindedir. iPhone 7 telefonun anakartında sorun var ise ücretsiz arıza tespiti için servisimize gelebilirsiniz.

Servisimizde daha önce farklı yerlerde tamir edilmeye çalışıp, çok fazla kurcalanan telefonların tamiri yapılmamaktadır.

Telefonun anakartında bulunan işlemcisinde sorun var ise bu anakartın tamiri olmaz. İşlemci arızası olan iphone 7 telefonların tamiri yapılmaz.

iphone 7 anakart tamiri olur mu
iphone 7 anakart tamiri olur mu

iPhone 7 Anakart Tamir Fiyatı Nedir?

iPhone 7 anakart tamir fiyatı yapılacak işleme göre değişmektedir. iPhone 7 telefonlarda en sık karşılaşıla ses entegresi, kamera entegresi ve şebeke sorunları için farklı farklı fiyatlar olmaktadır. iPhone anakart tamir fiyatını öğrenmek için telefonuservisimize göndermeniz gerekmektedir. Serviste yapılan incelemeler sonucunda yapılması gereken işlem , işlem süresi ve tamir ücreti hakkında bilgi alabilirsiniz.

iPhone 7 Anakart Kısa Devre Sorunu

iPhone 7 anakartında kısa devre sorunu var ise buna neden olacak entegre ve veri yolları alanında uzmanlaşmış olan teknik servis çalışanımıztarafından kontrol edilerek onarım yapılabilir.

Kısa devre iphone 7 telefonda çok geniş kapsamlı bir terimdir. Bu telefonun anakartında birden çok entegre ve diyot vardır. Bunların bir birleri ile haberleşmesini ve çalışmasını sağlayan veri yolları vardır.

Aşağıdaki resimde iphone 7 anakartın şemasını gösterilmektedir. Burada birçok kırmızı noktalı işaret göreceksiniz.

iphone 7 anakart sema
iphone 7 anakart tamir sema

Bu kırmızı işaretli yerlerin hepsinin farklı görevleri vardır. Kısa devreyi bulmak için bunların bir çoğu test edilip ölçülmektedir.

iPhone 7 Anakart Tamiri Ne Kadar Sürer ?

iPhone 7 anakart tamiri konusunda arıza tespiti ve fiyat bilgisi 24 saat içerisinde verilerek onay verildiği andan itibaren onarım işleleri maksimum 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Servisimizde daha önce farklı firmalar tarafından tamir edilmeye çalışılmış telefonlara destek vermiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir