FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone Pil Yüzdesi Değişmiyor

iPhone pil yüzdesi değişimiyor sorunu genelde pil değişimi yapıldığı zaman karşılaşılmaktadır. Bu sorunun sebebi ise bataryada kullanılan ve bu pil sağlığı yüzdesini gösteren çiplerin arızalı olması veya telefonunuzdaki yazılım ile uyuşmamasından kaynaklıdır.

iPhone pil yüzdesi telefonun bataryasının arızalnmasından da kaynaklanabilir. Telefonun bataryası arızalı ise belli bir süre sonra ekranın kenarında açılma veya telefonu kullanırken birden yeniden başlatma sorunları ortaya çıkar.

iPhone pil sağlığı bölümünde – işareti gösteriyor ise bu da telefonun bataryasında bulunan çipin arızalı veya telefonun ios yazılımı ile uyum sağlamasından kaynaklıdır.

iPhone Pil Yüzdesi Göstermiyor

iPhone pil yüzdesi göster miyor ve bu bölümde – ( tire ) işareti var ise bu telefonun daha önce bataryası değişmiş veya bataryasında sorun var demektir.

Az önce bahsettiğimiz batarya yazılımlarının iPhone’da kullanılan İOS yazılımı ile uyum sorunu iphone Xr ve üzeri telefonların hepsinde yaşanmaktadır. iPhone XR ve üzeri bir telefonda ( 11 – 11 pro – 11 pro max – 12 – 12 mini – 12 pro – 12 pro max – 13 – 13 pro – 13 pro max) yetkili servis harici batarya değişimi yaptırdıysanız bu uyarıyı sürekli göreceksiniz.

iPhone xs ve alt model telefonlarda, pil yüzdesi göstermiyor ve – ( tire ) işareti varsa telefonundaki batarya ile alaklı bir sorunu vardır. Bu sorun kullanımıza etki etmiyor ise umursamanıza pek bir gerek yok aslında. Fakat telefonda aniden kapanma oluyorsa, şarjınız çok hızlı bitiyor ise iphone pil değişimi yaparak sorunu çözebilirsiniz.

iPhone Pil Sağlığı Çok Hızlı Düşüyor

iPhone pil sağlığı bazı kllancılarda 1 ay gibi kısa bir kllanımda %90 seviyelerine hatta %80 seviyelerine geldiği görünmektedir. Bu durumda kullanıcıların bir hayli canını sıkıyor ve bu şikatlerin de oranı her gün geçtikçe artıyor.

Şunu belirtmek isteriz Apple pil teknolojisine iphone x telefon ile beraber eni bir boyut kazandırdır. Tek parçadan oluşan iphone bataryaları iPhone x serisi telefonlarda ve iphone 12 ile 13 serisi telefonlarda çift batarya olarak kullanılmaya başlandı. Arada kalan iphone Xr , ve 11 telefonda ise tek batarya kullanılmaktadır. telefon bataryalarındaki değikenlik sebebi ile bu sorun bazı modellere gözükebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir