FAYDALI BİLGİLER - BLOG, Kamera Sorunları

iPhone Kamera Sorunu

iPhone kamera sorunu ön kamera ve arka kamera olarak değişmektedir. iPhone ön kamera filmi üzerinde ahize yakınlık sensörü ve siri özelliğinde kullanılan mikrofon vardır. iPhone ön kamera sorunlarında parça değişmesi gerekir ise bu parçalarda değişmektedir. iPhone arka kamera sorunu var ise sadece arka kamera değişmektedir.

iphone kamera sorunu

iPhone ön kamera bulanık ve buğulu çekiyor

iPhone ön kamera görüntülü konuşmada veya selfi resim çekilirke bulanık gösteriyor veya odaklamıyor ise ön kamera değişmesi gerekecektir. iPhonetelefonların ön kamerasında oluşan siyah lekelerden kurtulmak içinde kamera değişmesi gerekmektedir.

iPhone ön kameranın tozlanması gibi bazı durumlarda sadece temizlik yaparak ta sorun çözülebilir.

iPhone arka kamera bulanık çekiyor

iPhone arka kameranın bulanık çekmesi tozlanmadan veya kameranın arızalanmasından kaynaklıdır. Böyle durumlarda önce kamera ve kamera camının temizliği yapılıp denenmesi gerekir. Bu stemizlik işlemi sorunu çözmedi ise kamera değişimi yapılması gerekmektedir.

iPhone arka kamera lekeli çekiyor

iPhone arka keram lekeli çekior sorunu genelde kamera lensinin arızalanmasından kaynaklanmaktadır. iPhone arka kamera lekeli çekiyor ise arka kameranın değişmesi bu sorunun çözülmesinin tek yoludur.

iPhone ön kamera hiç açılmıyor

iPhone ön kamera hiç açılmıyor ise ön kamera değiştirilerek denenmesi gerekmektedir. iPhone ön kamera değişiminden sonra bu sorun devam ediyor ise, telefonun anakartında bulunan ve bu kameranın çalışmasını sağlayan entegrenin onarılması gerekmektedir.

iPhone arka kamera hiç açılmıyor

iPhone arka kamera hiç açılmıyor sorununda en çok karşılaştığımız kamera soketinin yerinden çıkmasıdır. Kamera soketi herhangi bir darbe veya başka bir sebepten yerinden çıktı ise arka kamera hiç açılmaz. Arka kameranın soketini tekrar taktığımız zaman sorun çözülür. Arka kamera hiç açılmadığı zaman iphone arka kamerası bozulmuşta olabilir. Bu durumdaarka kameradeğişmesi gerkmektedir.

Arka kamera ile ilgili hiç bir soru yok ise daha önce kamera değişimi yapılp başarısız olundu ise, telefonun anakartında bulunan kamera entegresin sorun vardır. Bu durumda iphone anakart onarımı yapılması gerekir.