Genel

iPhone Önemli Pil Mesajı Nasıl Silinir

iphone onemli pil mesaji nasil silinir

iPhone pil değişimi yaptıktan sonra veya bozulmuş olan iphone pil’i sebebi ile ortaya çıkan ” iPhone önemli pil mesajı ” iPhone x ten sonra üretilmiş olan iPhone XS, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 ve iPhone 14 serisi telefonlarda gözükmektedir. iPhone önemli pil mesajı olan telefonlarda batarya değişimi yapıldıktan sonra düzelmektedir. iPhone önemli pil mesajı silme işleminin en sağlıklısı servis orjinali batarya değişimi yapılmaktadır.

Tabi bunun farklı yöntemleride vardır. Fakat yetkili servis kapsamında işlem göremeyen ( yurtdışından getirilmiş ve Apple TR garanti kapsamına girmeyen telefonlar ) telefonlar harici bunları tavsiye etmiyoruz.

1 – Servis Orjinali iPhone Batarya Değişimi ile Önemli Pil Mesajı Silmek

orjinal iphone batarya degisimi ile onemli pil mesaji silme
iPhone orjinal batarya değişimi ile “önemli pil mesajı” silme

Önemli pil mesajı uyarısını silmek için Apple yetkili servis belgesi olan yerlerde orjinal iphone batarya değişimi yaptırması mecburidir. Herhangi bir orjinal iphone bataryasını satın alıp yapılan batarya değişim işlemlerinde önemli pil mesajı uyarısı silinmeyecektir.

Bunun nedeni Apple Teknik Servis Yazılımına değiştirilen bataryanın seri numarasını ve bu bataryanın kullanıldığı iphone telefonun bilgilerinin kaydınının yapılmamasından ortaya çıkmaktadır. Bu kayıt işlemi ile beraber orjinal iphone batarya değişimi sadece Apple Yetkili Servis hizmeti olan firmalarda yapılabilmektedir.

2 – Muadil iPhone Batarya Değişimi ile Önemli Pil Mesajı Silmek

pil degistirerek onemli pil mesaji silmek 1
pil değiştirerek “önemli pil mesajı” silmek

iPhone önemli pil mesajını silmek için ve iphone pil sağlı servis ibarisinden kurtulmak için kaliteli bataryalar ile değişim yapılması gerekmektedir. Bu batarya değişimi sonrası ayarlardaki pil ile alakalı uyarıların kaybolduğunu ve normale döndüğünü göreceksiniz. Bu batarya değişimi sonrası iPhone x, iphone 8 plus, iphone 8, iphone 7 plus ve iphone 7 den önceki modellerde sorunun çözülmesini sağlayacaktır. Daha yüksek iphone modellerinde ise bu uyarıyı silmek için chip aktarımlı batarya değişimi yapılmaktadır.

3- Çip Değiştirerekek Önemli Pil Mesajı Silmek

chip degistirerek onemli pil mesaji silmek
Çip değiştirerek “önemli pil mesajı” silmek

Bu işlem iPhone Xr ve sonraki üretilmiş telefon modellerinde yapılmaktadır. Çip değiştirerek iphone telefonlarda ortaya çıkan önemli pil mesajı ve iphone pil sağlığı servis bildiriminden orjinal iphone bataryası değişimi yaptırmadan kurtulabilirsiniz.

Çip değiştirerek önemli pil mesajını silmek için telefonun orjinal bataryası olması gerekmektedir. Bu işlemde telefonun pili üzerindeki soket orjinal pilden sökülerek, bu işlem için özel üretilmiş soketsiz bir bataryaya montajı ile gerçekleşmektedir.

Citrusmobil servislerinde yapılacak iPhone batarya değişimi işlemlerinde 180 gün garanti verilmektedir. Ayrıca telefonun sıvı ve toz koruma bandı da yenilenmektedir.

Citrusmobil Teknik Servis

iPhone batarya değişimi işlemleri güvenli ve garantili yaptırmak istiyorsanız Citrusmobil servislerine uğrayarak destek alabilirsiniz.

iPhone Bilinmeyen Parça Mesajı hakkında bilgi almak için : iPhone bilinmeyen parça uyarısı nedir? nasıl geçer ? başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir