FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone Nasıl Müzik İndirilir?

iphone nasil muzik indirilir

iPhone nasıl müzik indirilir sorusu pek çok iPhone kullanıcısının aklını kurcalayan bir konu olmaktadır. Bilhassa Android tabanlı telefondan iOS tabanlı iPhone kullanmaya başlayan birçok kişi, iPhone telefonlarına ücretsiz olarak müzik indirmenin basit olmadığını fark edince biraz şaşırıyor. iPhone müzik indirme programı arayanlar için bu hususta birkaç farklı uygulamadan bahsedip, bu uygulamalarla ilgili metotları anlatmaya çalışacağız.

Youtube Aracılığıyla iPhone’a Müzik Nasıl İndirilir?

Burada maksat iPhone’unuza mp3 indirmektir ve bu işlem biraz çetrefilli yollardan hallediliyor gibi görünse de esasen son derece kolay bir işlemdir. Bu işlem sayesinde dilediğiniz şarkıyı iPhone’unuza mp3 formatında indirebileceksiniz.

 1. Öncelikle indirmek istediğiniz şarkının Youtube linkini bulmanız gerekmektedir. Bunun için Youtube uygulaması üzerinden istediğiniz herhangi bir videoyu açın. Üst tarafta bulunan sağ ok simgesine tıkladıktan sonra açılan ekranda ‘bağlantıyı kopyala’ yazısına tıklayın. Kopyalama işlemi burada bitiyor.
 2. Bundan sonra iPhone’a mp3 indirme aşamasına geçebilirsiniz. Öncelikli olarak AppStore üzerinden ‘Documents by Readdle’ adlı uygulamayı indirip kurmanız gerekmektedir. Bu uygulama kendine ait tarayıcısı olan bir uygulamadır.
 3. Bunun akabinde uygulamayı kurma işlemini tamamladıktan sonra açın ve sağ alt köşede yer alan mavi pusula simgesine tıklayın.
 4. Şimdi ‘Go to this adress’ yazan alana ‘convert to mp3’ yazın ve açılmış olan siteye tıklayın.
 5. Adres bölümüne indirmek isteyip kopyaladığınız herhangi bir Youtube videosunun adresini yapıştırın. Açılan ekran üzerinde ‘Download’ butonuna tıkladıktan sonra arzu ettiğiniz müzik parçası telefonunuza inmeye başlayacak.

Youtube Kullanmadan iPhone’a Nasıl Müzik İndirilebilir?

Youtube uygulamasını kullanmanıza gerek kalmadan da iPhone’unuza mp3 indirebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 1. AppStore üzerinden Xender adlı uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.
 2. İndirmiş olduğunuz Xender uygulamasını telefonunuz üzerinden açın.
 3. Şimdiki adımda sağ alt kısımda yer alan simgeye tıklayarak internet tarayıcısını açmanız gerekiyor.
 4. Bu sayfada da üstteki adres kısmı yerine şu adresi yazmalısınız: Musicpleer.app
 5. Bunun akabinde arama bölümüne indirmeyi istediğiniz bir şarkının adını ya da seslendiren sanatçının adını yazın.
 6. Önünüze sunulmuş olan sonuçlardan istediğiniz herhangi birine tıklayın.
 7. Ve son olarak sayfa açıldığı zaman ‘Download’ butonuna tıklayın. Sağ alt kısımda indirilenler klasörü yer almaktadır.

iPhone’a Müzik İndirme İşlemi Jailbreaksiz Nasıl Yapılır?

Bu yöntemi de sırası ile izlemeniz gereken aşamalar şeklinde anlatacağız.

 1. İlk olarak App Store üzerinden ‘Downloads Lite’ uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.
 2. İndirdikten sonra esasen bir internet tarayıcısı olan bu sistem üzerinden Google.com adresine girip ‘mp3 indir’ yazmanız yeterli olacaktır.
 3. Daha sonra karşınıza çıkan mp3 indirme sitelerinden herhangi birisin açmalısınız.
 4. Bunun ardından açılmış olan sayfadan indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Apple-, indirdiğiniz şarkıyı çevrimiçi olarak oynatmaya çalışacaktır. Bununla beraber indirme linkini kopyalamamız gerekiyor.
 5. Bu linki uygulama içerisindeki ‘+Download’ bölümüne tıklayarak Downloads ekranına yapıştırmamız gerekmektedir. Bu işlemle beraber iPhone cihazınızaiOS üzerinde mp3 indirme işlemi başlayacaktır.

Yandex Hesabı İle iPhone MP3 İndirme

Önce bir Yandex hesabı açın. Ardından iPhone’unuza ‘Yaplayer’ uygulamasını indirin. Yandex hesabı ile birlikte verilen Yandisk hesabınıza mp3 yükleyip, bu mp3’leri YaPlayer uygulaması vasıtası ile iPhone cihazınıza indirebilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak işlemi sonlandırın. Seçmiş olduğunuz mp3 artık yandiskinizde mevcut olacaktır. Uygulamayı açtıktan sonra ‘Downloads’ alanından mp3 dosyasına erişebilirsiniz. Şarkının sağında bulunan ‘…’ simgesine tıklamanın akabinde çıkan seçenekler arasında ‘Download’ yazısına tıklayın. İşlem burada bitiyor.