FAYDALI BİLGİLER - BLOG, Genel

iPhone Kasada Leke ve Boya Atması Nasıl Geçer?

iphone kasada leke boya atmasi

iPhone kasasının kenar bölümlerinde boya atması sonucu oluşan renk solmaları ve beyaz noktalar telefonun görselini bozarak pis bir görüntü vermektedir. Bu sorun telefonun zamanla aldığı darbeler ve aşınmalar sebebi ile ortaya çıkmaktadır. Fakat bir de hiç telefonu düşürmemiş, sürekli koruyucu kılıf ile kullanılan telefonlarda da kenar bölümlerde boya atması gözlemlenmektedir.

Telefon kılıflarının üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi, uzun süre boyunca telefona takılı kalması durumunda boya atmasına sebep olmaktadır.

iPhone Kasadaki Çizik ve Boya Atması Garantiye Girer mi?

iPhone kasasının kenar bölümlerinde çizik ve boya atması garanti kapsamına girmesi için orjinal apple kılıfı kullanılması durumda ve satın alma tarihinden 1 yıl geçmemesi durumunda garanti kapsamına girebilmektedir.

Apple’ın, iPhone telefon modellerinin hiç birinde kozmetik sorunlarına karşı garanti vereceğine dair bir açıklaması yoktur.

iPhone kasasındaki boya atması ve nokta nokta beyaz lekelerin oluşması sonrası yetkili servisin vereceği karar çok önemlidir. Aşırı terleme hastası (Hiperhidrozi) olan kullanıcıların telefonunda, terleme sonucu oluşan sıvı teması ve boya atması durumlarında yaşanan sorunları apple tarafından müşteri memnuniyeti kapsamında değişim yaptıklarına bir çok kez şahit olduk.

Garanti kapsamı boyunca telefonda oluşacak kullanıcı hataları ücretli onarım, kullanıcı hataları dışındaki durumlarda ise ücretsiz onarım hizmeti alabilirler.

iPhone Kasada Oluşan Kılıf Lekesi Nasıl Geçer?

iphone kasadaki çizikler nasıl giderilir?

iphone kasadaki çizikler nasıl giderilir?

iPhone kasa kılıf lekelesi oluşmasını istemiyorsanız, iç yüzeyi kadife dokulu kılıf kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kasada oluşan kılıf lekerinden kurtulmak için temizleyici bez ve solüsyon kullanmanız gerekecektir.

Telefonunuzda kullandığınız koruyucu kılıftaki kimyasal malzeme, kasada kalıcı boya atmasına sebep olduğu zaman, kasa değişimi yapılarak bu görsel sorun ortadan kaybolur. Kasada oluşan kılıf lekesi şikayetlerinde Apple yetkili servislerinde cihaz değişimi yapılmaktadır. Bu değişim işlemi garanti kapsamında ücretsiz, garanti kapsamı dışında ücrekli olarak yapılmaktadır.

iPhone’da Leke Oluşmaması İçin Ne Yapmalıyım?

iPhone leke oluşmaması için telefon kılıfına dikkat etmeli ve haftada 2-3 kez telefonu kılıfından .ıkartarak hafif nemli bir bez yardımı ile temizleyemeliyiz. iPhone temizlik işleminde kullanacağınız diş macunu, sirke gibi karışımlar zamanla telefonun kenarlarında boya atmasını sağlayacaktır.

Telefonu orjinal kılıfı ile kullanmak, kılıfın iç yapısı kadife, deri gibi malzemeler ile tasarlanmış ürnler kullanmak telefonda leke oluşmasını engeller.

Özellikle telefonun açıkta kalan arka kamerası dış ortamda toz ve diğer maddelerle temas ettiği için kamera camının hemen kenarında boya atmaları gözlemlenmektedir. Bunun önüne geçmek için kamera koruyucu lens kullabilirsiniz.

Kasada Leke Oluşması Telefona Zarar Verir mi?

Telefonun kasasında leke oluşması, kullanıma engel olabilecek bir zarar vermesine sebep değildir. Kasada oluşan lekeler sadece telefonun görselini bozarak göze hoş gelmeyen eski ve yıpranmış bir görüntü verir. Telefonun ses tuşları ve on of tuşunda oluşan lekeler ve boya atmaları sebebi ile tuşlarda sertleşme ve zor basma durumu ortaya çıkabilir.

iPhone Kasası Çizilir mi?

iPhone kasasının kenarları demir alışımlı, arka bölümi ise cam alışımlı malzemelerden yapılmıştır. Sert bir darbe sonucu iphone kasası çizilebilir ve bu çizikler kalıcı olur. iPhone telefonun kasası çizilmemesi için, kimyasalar malzemeler ile temas etttirmemeye özen göstermeliyiz.

Delici ve kesici aletler ile yapılan çizilme testleri sonrası bariz bir şekilde çizilen iphone kasalar, uzun süre temizlenmeden kullanımda çizik ve boya atmalarına sebep olmaktadır.

iPhone Kasa Değişimi Yapılır mı?

iPhone kasa değişimi sadece özel teknik servislerde yapılan bir tamir işlemidir. Yetkili serviserde kasa değişim işlemi yoktur. Kasa değişimi sonrası iphone telefonunuzun ekran hariç görsel olarak tamamen yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

iPhone kasa değişimin telefonun bütün parçaları ve vidaları sökülerek yeni kasaya aktarılacağı için face id, mikrofon, tuşlar gibi telefonun bütün foksiyonlarının çalışıp çalışmadığını kontrol edilmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir