Genel

iPhone Hoparlör Temizleyerek Sesi Yükseltme

iphone hoparlor temizleyerek sesi yukseltme

iPhone hoparlör temizleyerek sesi yükseltme imkanınız olduğunu biliyormuydunuz? iPhone hoparlörü dış ortamdaki toz, sıvı ve diğer yabancı maddelerden zarar görmemesi için bir filtre tarafından korunmaktadır. Bu hoparlr filtresi çok ince hava deliklerine sahip ve dışarıdan gelen bütün yabancı maddeler ile birlikte tozu ve sıvının hoparlöre kaçmasını engellemektedir. Hoparlörün koruması olarak geçen bu filtre. özellikle tozlu ortamlarda kullanılan telefonlarda çok kısa sürede tıkanarak hoparlörden az ses çıkmasını sağlar.

iPhone hoparlör temizleyerek sesi yükseltmek için mevcut uygulamalar olmakla beraber, bu uygulamalar çok fazla tıklanan hoparlör filtresini tamamen temizlememektedir. Bu durumda hoparlör filtresinin değiştirilmesi veya dikkatlice yardımcı araçlar ile temizlenmesi gerekmektedir.

iphone hoparlor temizleyerek sesi yukseltme
iPhone hoparlör temizlyerek sesi yükseltme

iPhone hoparlör temizleyerek sesi yükseltmek için kullanılan uygulamalar, farklı ses tonlarında yüksek MHz de ses vererek hoparlördeki tozları ve pislikleri hoparlörün sesi ile dışarı atmaya çalışmaktadır. Biraz basit görünsede işe yaradığı zamanlar oluyor. Fakat çok fazla tıkanıklık olan hoparlör filtresini temizleme konusunda pek başarılı değiller.

iPhone Hoparlör Temizleme Ses Seviyesini Yükseltir mi ?

iPhone hoparlör temizleme ses seviyesine yükseltir ve daha net bir ses almanızı sağlar. Eğer telefonun hoparlöründen az ses çıkıyor ve artık gelen aramalar dahil video seslerinibile zor duyuyorsanız iphone hoparlör temizleme ile ses seviyesini eskisi kadar yüksek yapabilir. iPhone hoparloründen hiç ses gelmiyor veya yüksek ses açtığınız zaman cızırtılı ve bozuk ses geliyor ise hoparlör değişimi yapmanız gerekebilir. Tabiki herhangi bir parça değişimi yapmadan önce iphone hoparlör temizliği yapılması tavsiye edilmektedir.

iPhone Hoparlör Filtresi Nasıl Temizlenir

iPhone hoparlör filtresi temizleyerek sesi yükseltmek için sert ince uçlu diş fırçası ve bu fırçaya sıkarak temizlemek içinde yağsız tiner veya contact sprey kullanarak sorunu çözebiliriz. Kullanacağımız temizleme sıvılarının yağsız olması çok önemlidir. Aksi takdirde filtreyi temizlemeye çalışırken daha çok tıkanmasına sebep olabiliriz.

Temizlik işlemine başlamadan önce fırçamız ile kuru bir şekilde hoplar filtresindeki tozları yavaşça temizleyebiliriz. Daha sonra kullacağımız contact sprey veya tineri fırçamıza az miktar dökerek ince temizlik için filtreye yavaş yavaş diş fırçalar gibi temizleyelim. Bu işlemi yaptıktan sonra telefonun kenarına gelen tozları bez ile alıp tekrardan temizlemeye devam edelim. Hoparlör filtresinin tamamen temizlendiğini gördüğünüz zaman ses seviyesinin yükseldiğini anlayacaksınız.

Bu işlemi iphone 7, iphone 8, iphone x, iphone 12, iphone 13 ve iphone 14 gibi bütün modellerde sorunsuzca yaparak hoparlör temizliği ile sesi yükseltebilirsiniz.