iPhone Face İD Sorunları, FAYDALI BİLGİLER - BLOG, Genel

Uygun Fiyatlı Face İD Çalışmayan iPhone Alınır mı ?

uygun fiyatli face d calismayan iphone alinir mi

Face id özelliği çalışmayan iphone x ve 11 telefonu daha ucuza satın almak bu özelliği kullanmayan kişiler için mantıklı gelse bile, bu özelliğin neden çalışmadığı veya daha sonra tamir edilip edilemeyeceği de bir o kadar önemlidir. Face id özelliği bozuk veya çalışmayan iphone telefonu satın almak telefonun daha önce bir yada bir kaç kez tamir gördüğü anlamına gelmektedir. Hiç tamir görmemiş ve ufak bir sorun sebebi ile face id çalışmayan iphone telefonları satın almak çok daha mantıklıdır.

Face id çalışmayan iphone, güncel 2. el iphone satış fiyatlarından en az face id tamir fiyatı kadar uyguna alınmak şartı ile alınabilir. Tabiki telefonun farklı sorunları olup olmadığını kontrol etmek şartı her zaman geçerlidir.

2. El iPhone Alırken Face İD’nin Önemi

2. el iphone cep telefonu satın alırken face id özelliğinin çalışıp çalışmadığı telefonun fiyatına çok büyük etkendir. Çünkü face id tamir ücreti iphone x ve iphone 11 telefon modellerinde ortalama 1000 TL’den başlamaktadır. Face id harici hiçbir sorunu olmayan telefonu ortalama piyasa fiyatından 1000 TL’ daha ucuza almanız gerekmektedir. Tabi telefonun modeli yükseldikçe bu tamir işlemi için harcanacak ücret daha çok artmaktadır. Buna göre alcağınız iphone telefonun piyasa fiyatına ve tamir fiyatına bakarak almanız tavisye edilir.

face id bozuk iphone satin almak

Neden Face İD’si Bozuk iPhone Alalım

face id calismayan iphone satin almak
face id çalışmayan iphone satın almak

Telefonunuzu yenilemek istiyorsunuz ve bütçeniz buna uygun değil ise face id özelliği çalışmayan 2. el iphone alarak çok daha uygun fiyata telefon ihtiyacından kurtulabilirsiniz. Bu telefonu alırken ikinci el olduğuna ve uzun bir süre kullanılmış olduğunu göze alarak almanız gerekmektedir. Face id özelliği bozuk ve daha önce hiç tamir görmemiş bir iphone almak sizin için çok daha uzun süre kullanım olanağı sağlar. Tabi bu alacağınız telefonu sadece güvenilir yerlerden veya kişilerden almanız çok önemlidir. Face id özelliği çalışmıyor diye aldığınız iphone cep telefonunda size belirtilmeyen bir çok tamir işlemi görmüş ve farklı arızalar çıkartabilecek cihaz almış olabilirsiniz.Bu durumdakarşı taraf iade yi kabul etmez ise, telefonu tamir ettirmek için para harcamak zorunda kalabilir yada hukuki sürece başvurabilirsiniz.

Face İD’si Bozuk iPhone Satın Almanın Avantajı

face id calismayan iphone almanin avantajlari
face id çaışmayan iphone almanın avantajları

Az önce söylediğimiz gibi ihtiyacınızı karşılayacak performanslı bir iphone cep telefonu satın almak istiyorsanız face id özelliği çalışmayan ve daha önce hiç tamir görmemiş orjinal ekrana sahip olduğuna inandığınız telefon bütçenize uygunsa almanızı tavsiye ederiz. Daha önce hiç tamir görmemiş ve face id özelliği çalışmayan bir iphone telefon aldığınızda, ihtiyaç duyduğunuz an face id özelliğini tamir ettirip kullanabilirsiniz. Bu sayede kullanmadığınız bir özellik için yüksek ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca üst model iphone telefonu da çok daha uyguna satın almış olursunuz. Daha önce bir çok iphone kullanıcısı temiz ve face id harici hiç bir sorun olmayan iphone satın alıp kullanarak memnun kalmıştır.

Ayrıca 2. el iphone alacağınız zaman iphone 11 ve alt modellerinin tamamında yan sanayi batarya değişimi sonrası, pil sağlık sağlığı %100 olarak gözükmektedir. Bu bataryaların pil sağlık ömrü bitse bile %100 olarak göster sabit kalmaktadır. Bunu anlatmamızın nedeni , eğer siz de 2. el iphone almak istediğinizde mutlaka iphone pil değişimi yapmanız gerekeceğini bilmelisiniz.

Bir çok forum sitesine konu olan face id özelliği çalışmayan iphone atın almak mantıklı mı mantıklı değilmi tartışmasının bize göre kesin cevabı, telefonun ekran ve diğer parçaları orjinal ise ve daha önce hiç tamir görmemiş ise face id özelliği çalışmayan iphone satın almak mantıklıdır.

iPhone Face İD Neden Çalışmaz

iPhone face id çalışmıyor ise, bunun birden çok sebebi olabilir. Bunların bazıları tamir edilebilecek seviyede iken bazı face id sorunu olan iphone telefonlar çok fazla tamir gördüğü için, yada face id ile alakalı parçalar orjinal olmadığı için tamir olma şansı yoktur. Bu konu hakkında detaylı olarak hazırladığımız iphone face id çalışmıyor ne yapmalıyım konulu sayfamızı inceleyebilirsiniz.