tarihinde yayınlandı Yorum yapın

iPhone Batarya Ömrü Nasıl Uzatalır

iphone-batarya-omuru-uzatma

iPhone batarya ömrü özelliği sayesinde kullancılarına telefonun içerisinde bulunan Lityum iyon bataryalarının ömrünün ne kadar kaldığını gösterir. iPhone pil sağlığı önerilen değerin apple tarafından belirtilen sağlık seviyesi minimum %80 dir. iPhone  batarya sağlığı %80 seviyesinin altına düştüğü zaman bu bölüme gelmeden önce ” servis ” olarak belirtir ve oraya tıkladığınız zaman bil sağlığını %79 ve altında görürsünüz.

 

iPhone telefonlarda karşılaştığınız pil sağlığı bölümünde gösterilen batarya ömrünü yükseltebililmeniz için yazılımsal bir şeyle veya telefonun pilini değiştirmeden yapılabilecek bir işlem değildir.

iPhone batarya ömrünü %79 ve altına geldiyse, telefonun bazı özelliklerini kısarak belli bir süre daha kullanma şansınız olur. Telefonunun ışığını kısarak, ekran kilitlenme süresini kısarak, siyah temaya geçerek pil kullanım süresini azaltma işlemlerinin yanı sıra açıkta kalan uygulamaları da sürekli kapatabilirsiniz.

iPhone-pil-sagligi-%79-servis
iPhone-pil-sagligi-%79-servis

Telefonu kullanmadığınız zamanlarda bluetootth, wifi, konum, hüceresel bağlantı gibi özellikleri de kapatırsanız telefonun kullanım süresi otomatikmen uzayacaktır.

Bunları yaptırmaktan sıkıldıysanız iphone pil sağlığını %100 yapmak için  iphone batarya değişimi yaparak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

iPhone Pil Sağlığı Yükseltme Hilesi Yoktur.​

iPhone pil sağlığı yükseltme hilesi diye birşey yoktur. Bu tarz uygulamaları veya ayarları karıştırarak telefonun yazılımına zarar verebilir hatta telefonunuzdaki bilgilerin çalınması için virüs alabilir veya uygulamayı farkında olmadan kullanmak için bilgilerinize ulaşması için izin vermiş olabilirsiniz.

iphone-pil-sagligi-%100-yapma
iphone-pil-sagligi-%100-yapma

iPhone Pil Sağlığı %100 Gösteriyor Ama Şarjı Az Gidiyor

iPhone  bataryalarında pil sağlık durumunu gösteren bir çip vardır. Bu gösterge çoğu iphone bataryasında vardır fakat kalitesi düşük olan veya arızalanan bataryalarda her zaman %100 olarak göstermektedir. iPhone pili şişmiş olsa bile pil sağlığında %100 olarak gösterebilmektedir. 

Yetkili servis haricinde iphone pil değişimi yaptıracaksanız ucuz bataryalar kullanarak farkında olmadan telefona zarar vermiş olursunuz.  iPhone batarya değişimi işileminde güvenilir firmaları tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir