Genel

iPhone Aksesuar Desteklenmiyor

iPhone aksesuar desteklenmiyor sorunu şarj kablosu, dosa aktarımı için ligthing giriş bir usb bellek takıldığı zaman uyumsuluk sağlaması durumda veya kullanılan parçalarda bir sorun olduğu zaman yaşanmaktadır.

iPhone aksesuar desteklenmiyor uyarısı veren şarj kablolarının bir çoğunda kırılmaz ve şarj uçlarında deforme olmasından kaynaklı oldğu gözükmektedir

iPhone Bilgisayara Bağlayınca Bu Aygıt Desteklenmiyor Sorunu

iPhone telefonunuzu kablo ile bilgisayara bağladığınız zaman bu aygıt desteklenmiyor uyarısı veriyor ise öncelikle bilgisayarınızda itunes programı varmı diye kontrol edin. Windows bilgisayarlarda itunes programı yüklü olmadan dosa aktarımı yapamazsınız. İtune programı yüklediğiniz zama iphone usb dosyalarını otmatik olarak yükler ve bilgisayar ile iphone arasında veri alışberişi yapmasını sağlar.

iPhone Bilgisayar Baglayinca Bu Aygit Desteklenmiyor Sorunu
iPhone-Bilgisayar-Baglayinca-Bu-Aygit-Desteklenmiyor-Sorunu

Bilgisayarda iTunes program olmasına rağmen balantı yapmaya çalıştığınız aynıhata ile karşılaşırsanız, aşağıdaki konu başlığına bakabilirsiniz.

iPhone Şarja Takınca “Bu Aygıt Desteklenmiyor” Sorunu

iPhone şarja takında bu aygıt desteklenmiyor uyarısı verip şarj etmiyor ise kullanılan şarj kablosu kontrol edilmeli ve mümkünse yeni bir şarj kablosu ile test edilmelidir. Bu sorunu yaşayan telefonlarda yavaş şarj olma ve hızlı şarj bitmesi sorunu yaşanmaktadır.

iphone sarja takinca bu aygit desteklenmiyor sorunu
iphone-sarja-takinca-bu-aygıt-desteklenmiyor-sorunu

Kablonun uç kısmında bulunan sarı çizgilerde zedelenme var ise bu uyarıyı vermesine sebep olabilir. Kullandığınız şarj kablosunda ezilme kopma gibi hasarlar var ise temassızlık yaptığı için de bu uyarıyı vermektedir.

Farklı bir kaç şarj kablosu denemenize rağmen aynı sorunu yaşıyorsanız, telefonun şarj soketi arızası olabilir. Bu durumda iphone şarj soketi değişimi yaparak telefon test edilmesi gerekiyor.

iPhone Usb Bellek Bu Aygıt Desteklenmiyor Uyarısı

iPhoe telefonlarda usb bellek hafıza kartı gibi girişler olmadığı için sadece lightning girişli ve ios yazılımı ile uyuml usb bellekler kullanabilirsiniz. Bu usb belleklerin fiyatları, diğer standart usb belleklere göre daha pahalıdır ve genelde büyük teknoloji marketlerinde satılmaktadır.

iPhone usb bellek kullanmak istediğiniz zaman bu aygıt desteklenmiyor uyarısı yaşıyorsanız, kullandığınız ürünün lisanslı bir usb bellek olduğuna emin olmalısınız. Şu anda sorun kullanılabilir iphone usb bellek markalarından sandisk firmasının ürünlerinin güvenle kullanabilirsiniz. Diğer Apple lisansına sahip markaların ürünlerini kullandığınız zamanda sorunsuz bir şekilde usb belleğinize dosya aktarımı yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden ve piyasada satılan ucuz markasız, lisansı olamayn usb bellekler belli bir yazılımakadar destek verebilmektedir. Yani telefonunuzda ios 14 yazılımı yüklü iken kullandığınız uygulama ve usb bellek, lisansı olmayan ucuz ürünlerde ios 15 gibi bir güncelleme geldiği zaman çalışmamaktadır. Bu sebeple iphone usb bağlatısı sırasında bu aygıt desteklenmiyor uyarısı vermektedir.