Genel

iPhone 11 Ses Yükseltme Tuşu Çalışmıyor Neden ?

iphone 11 ses yukseltme tusu calismiyor neden

iPhone 11 ses yükseltme tuşu çalışmıyor sorunu genelde sert bir şekilde darbe almış telefonlarda gözükmekte ve sıvı teması olmuş iphone telefonlarda ortaya çıkmaktadır. iPhone 11 ses yükseltme veya kısma tuşu çalışmıyor ise assive touch özelliğini kullanarak geçici çözüm yapabilirsiniz. iPhone 11 ses arttırma tuşu çalışmıyor ise bunun sebebini anlamk için ses tuşları filmini yenisi ile değiştirip test etmektir.

iPhone 11 Ses Yükseltme ve Kısma Tuşu Değişimi

iPhone 11 ses yükseltme tuşu ve ses kısma tuşu tek bir parçadır ve tamir işleminde bu iki parça birden değişmektedir. Eğer ses tuşları değiştikten sonra sorun düzelmedi ise ses tuşları ile anakart arasında bağlantı filmi de değişmesi gerekmektedir. iPhone 11 ses tuşları ile ilgili bir sorunumuz varsa bu işlemlerden sonra düzelmiş olması gerekir. Eğer ses tuşları ile ilgili parçaları değiştirmemize rağmen iphone 11 ses açma tuşu çalışmıyor ise telefonun anakartında sorun olup olmadığı kontrol edilmesi gerekir.

iPhone 11 Ses Yükseltme Tuşu Anakart Sorunu

iPhone 11 ses yükseltme tuşu ve ara bağlantı fiminin değiştirmenize rağmen sorun çözülemedi ise, telefon daha önceden ağır bir darbe almış veya daha önce gördüğü tamir yüzünden anakarta zarar verilmiştir. iPhone 11 telefonlarda bulunan çift anakart, darbe esnasında esneyerek veri yolu kopukluğuna sebep olur ve ses tuşlarının bir veya bir kaç tenesinin çalışmasına engel olur. Böyle bir durumda ile karşılaşıldığında iki anakart birbirinden ayrılarak tekrardan birleştirilere iphone anakart tamiri yapılması gerekmektedir. Eğer düzgünce söküp toplama işleminde de iphone 11 ses yükseltme tuşu çalışmıyor sorunu düzelmez ise alt anakart değişimine kadar giden bir süreç beklemektedir. Alt anakart değişimi iphone 11 telefonlarda maliyetli ve onarımı yapılmaz ise telefonda farklı bir çok soruna sebep olacak bir sorundur.