iPhone Ekran ve Dokunmatik Sorunları, FAYDALI BİLGİLER - BLOG, Genel

iPhone 11 Ekran Hd mi? Oled mi? Retina mı?

iPhone 11 kullanıcıları yada yeni almayı düşünenlerin en çok merak ettiği konuların başında ekran teknolojisinin hd mi? oled mi ? yoksa retina mı olduğudur. iPhone 11 telefonn ekranı 1792 x 828 pikselir. Yani ful hd çözünürlüğü olan 1920 x 1080 piksel kalitesinden düşüktür. Apple, iphone 11 telefon modelinde Liquid Retina HD ekran olarak adlandırdığı IPS teknolojisine sahip 6.1 inç boyunda tam ekran tasarımı ile yapmıştır. Ayrıca bu ekran LCD Multi-Touch özelliğine sahiptir.

Hangi Ekran Daha İyi iPhone 11 vs iPhone X

iPhone 11 telefonlarda, bir önceki model olan iphone x ve iphone xs modellerinde kullanılan ekranlar ile kıyasladığımızda görüntü kalitesi olarak biraz daha geride kalıyor. Çünkü iPhone x ve iphone xs telefon modelinde Oled ekranlar kullanışmıştır ve bu ekranların çözünürlüğü 2436 x 1125 pikseldir.

Bu ne demek biliyormusunuz? iphone x telefonun ekranı daha küçük olmasına rağmen çok daha yoğun pikselden olşmuştur. Bu sayede ekran çözünütlüğü olarak iphone 11 den çok daha iyidir.

iphone 11 ekran ozellikleri
iphone 11 ekran özellikleri

iPhone 11 Liquid Retina HD Ekran Özellikleri

iPhone 11 telefonda kullanılması için tercih edilen Liquid Retina HD ekranın önceki modellerine göre Haptic Touch özelliği vardır. Bu özellik herhangi bir uygulama üzerine basılı tuttulduğuda, küçük bir menünü açılmaktadır. Mesela kamera uygulamasını açmadan bir resim çekebilirsiniz. Mesajlara girmeden mesaj gönderebilir ya da telefon araması uygulamasını açmadan kısayol menüsünden arama yapabilirsiniz.

  • iPhone 11 için tasarlanmış liquid retina hd ekran
  • IPS teknolojisine sahip darbeye dayanıklı 6.1 inç tam ekran LCD Multi-Touch
  • 326 ppi yoğunluğunda ve 1792 x 828 piksel çözünürlüğünde
  • 1400:1 kontrast oranına sahip
  • True Tone ekran teknolojisi
  • Geniş renk yelpazesine sahip ekran (P3)
  • Haptic Touch özelliği
  • 625 nit maksimum parlaklık
  • Parmak izine dayanıklı, yağ tutmayan kaplama
  • Birden fazla dil ve karakteri aynı anda görüntüleme desteği

iPhone 11 Ekran Fiyatı

iPhone 11 ekran fiyatı yetkili servislerde ve özel teknik servislerde kullanılan parçalara göre değişkenlik göstermektedir. Apple yetkili servislerinde ekran modulü ahize, parmak okuyucu, face id gibi parçalarla beraber ve sıfır olarak değiştirilmektedir. Özel teknik servis ve telefon tamircilerinde ise genelde ön camı değişimiş, çıkma orjinal ve a kalite ekran olarak değişkenlik göstermektedir. iPhone 11 ekran fiyatı araştırması yaparken güvenilir ve garanti veren firmaların tercih edilmesini tavsiye etmekteyiz.