FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone Face İD Nasıl Ayarlanır? Resimli Anlatım

iphone face id nasil ayarlanir

iPhone face id özelliği, biometrik veri özelliklerinde yüz tanıma özelliğini kullanacağınız telefonunuzun şifreleme türüdür. Face id özelliğini kullanarak yüz tanıma işlemi tamamlandıktan sonra, ekran güvenlik şifresi veya bankacılık gibi şifre isteyen uygulamaları yüzünüzü okutarak açabilirsiniz.

iPhone fae id nasıl ayarlanır? diye merak ediyorsanız, çok kolay bir şekilde face id ayarlamasını bu yazımızda öğreneceksiniz.

iPhone Face İD Ayarlarını Yapmak Adım Adım

iPhone face id özelliği, x ve üzeri telefonlarda bulunmaktadır. Face id özelliğini etkin hale getirmek için sırası ile aşağıdaki başlıkları adım adım uygulayarak face id özelliğini aktif edebiliriz.

 1. Telefonunuzda ayarlar menüsüne giriniz ( ayarlar menüsü uygulama iconu dişli çark şeklindedir).

  iphone face id ayarlamar 1. adım

  iphone face id ayarlamar 1. adım

 2. Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra biraz aşağıda bulunan Face ID ve Parola menüsüne giriş yapmamız gerekiyor.

  iphone face id ayarlamar 2. adım

  iphone face id ayarlamar 2. adım

 3. Bu bölümede karşımıza bir kaç seçenek daha çıkacak. Face ID’yi Ayarla yazısına tıklamamız gerekiyor. Face ID’yi ayarla yazısına tıkladıktan sonra karşımıza yeni bir menü çıkacaktır.

  iphone face id ayarlamar 3. adım

  iphone face id ayarlamar 3. adım

 4. Face ID Nasıl Ayarlanır? menüsü geldiği zaman alt tarafta Başlat’a tıklıyoruz.

  iphone face id ayarlamar 5. adım

  iphone face id ayarlamar 5. adım

 5. Yeni açılan Yüzünü Çerçeveye Doğru Tutun menünde ön kamera aktig olacak. Burada yüzünüz, yuvarlak dairenin içerisini tam hizaladıktan sonra kafanızı sağa sola ve yukarı aşağı doğru hareket ettirerek yüzünüzü tanımasını sağlacayaksınız. Başarı ile tamamlan yüz taraması sonrası Face id taraması bitecek.

  iphone face id ayarlama 5. adım

  iphone face id ayarlama 5. adım

 6. Son olarak karşınıza yüzünü okuyamaması durumunda şifre ile açmanızı sağlayacak Parola Ayar menüsü çıkacak. Bu menü otomatik  olarak 6 adet rakam içeren parola oluşturma seçeneği ile açılacaktır. İsterseniz hemen aşağıda bulunan Parola Seçeneklerini tıklayarak farklı güvenlikte parola seçenekleri ile değiştirebilirsiniz.

  iphone face id ayarlama 6. adım

  iphone face id ayarlama 6. adım

 7. Tebrikler! Buraya kadar geldiyseniz parola ayarlama işlemi bittikten sonra face id özeliğini aktif etmiş olacaksınız.