FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Cep Telefonu Kısa Devre Bulma Nasıl Yapılır ?

Cep telefonu kısa devre bulma işlemi elektronik konusunda uzman kişiler tarafından yapılabilir. Cep telefonu kısa devre bulma işleminin bir diğer önemli etken ise, telefonu tamir edecek teknik servis görevlisinin tamir edeceği telefonu iyi tanıması başarı oranını çok daha yükseltir. Cep telefonu kısa devre bulma işlemi için diğer önemli etkenler Cep telefonun anakart şemasının mevcut olmasıdır. Cep telefonu anakart şeması ile hangi devrelerin, diyotların, entegrelerinin kısa devreye düştüğünü ve kopmuş yollardan kaynaklı bir kısa devre olup olmadığını buradaki değerler sayesinde tespit edilmektedir. Servisiiz kısa devre sornu olan iphone telefonların onarımı yapılabimekte ve iphone anakart tamiri konusunda başarı oranımız %100’e yakındır.

Cep Telefonu Kısa Devre Bulma

Cep Telefonu Kısa Devre Bulma

Kısa Devre Bulma Arıza Tespiti Ücreti

Kısa devre sebebi ile sorunlar çıkartan ve bazı durumlarda kısa devre kaynaklı hiç açılmayan telefonlarda arıza tespit işlemi ücretsiz yapılmaktadır. Yapılan bu arıza tespit işlemlerinde batarya sağlık durumunu etkileyecek şekilde bataryada şişme var ise bu bilgilerde müşterilerimize verilmektedir. Her cihaz için yapılacak tespit işlemi teknik servisteki yapılacak işlemlere ve telefonda bulunan hasara göre değişiklik göstermektedir. Telefonlarda kısa devre bulma işlemi sadece bir kısa devre bulup tamamlanmamaktadır. Çünkü telefonlar bir çok entegreden, diyotlardan ve veri yollarından oluşmaktadır. Telefon kontrol işlemi tamamen bilgi ve tecrübe ile yapılması gereken bazı zamanlarda birkaç sadece telefon inceleme ve test edilme süresinden sonra arıza tespiti yapılabilecek işlemlerden oluşmaktadır. Telefon tamiri işlemine başlamadan önce yapılması gereken ilk işlem arıza tespitidir.

Telefonda Kısa Devre Nasıl Olur ?

Telefonda kısa devre nasıl olur sorunu çok geniş kapsamlı bir olaydır. Kullandığınız şarj aleti yüksek bir akım verdiği zaman veri yollarını patlatarak telefonun kısa devreye geçmesine sebep olabilir. Cep telefonda sıvı teması olduğu zaman bir çok arıza verebilmektedir. Çünkü sürekli akım geçen bir elektronik cihazı, sıvı teması olduğu gibi kısa devre yaparak, anakart üzerinde belli bir bölümün yanmasını sağlayabilir. Bu durumlarda telefonun tamir edilme şansı düşmektedir. Sıvı teması olduktan sonra tamamen kapanan cep telefonu ilk müdahale yapılması için acilen uzman teknik servis yetkilileri tarafından tamir ve sıvı temizliği için müdahale edilmesi gerekir.

Yazılım güncellemesi sonrası telefon oluşabilen kısa devrelerde olabilmektedir. elektronik cihazlarda yazılım ve donanım kardeştir. Telefonun anakart üzerindeki parçaların görevleri ve özelliklerin çalışmasını yazılımlar verdikleri komutlar çalışmasını sağlamaktadır. Yazılım yüklemesi esnasında yanlış veya bozuk yüklenen telefonlar telefonun baseband ve nand adı verilen parçalarına sorun yaratır ise bu geri dönüşü olmayan bir arızaya dönüşebilir.

oksitlenmiş anakart nasıl temizlenir

oksitlenmiş anakart nasıl temizlenir

Kısa Devre Olan Telefon Çalışır Mı ?

Kısa devre olan telefon tamir edilene kadar çalışmaz. Bazı kısa devreler telefonun açılmasına engel olmaz. Mesela iphone 7 telefonun ses entegresinde veri yolu kopuk olduğu için kısa devre vardır. Bu ses entegresindeki kısa devre telefonun sadece sesi ile ilgili özelliklerin devre dışı kalmasına sebep olur. Kısa devre telefondaki anakartın üzerinde hangi parçaları etkilediği ve bu etkilenen parçaların onarımı yapıldıktan sonra başka bir parçaya zarar verip vermediği kontrol edilmesi gerekir. Telefonun kısa devre sorunları giderildikten sonra telefon tekrar toplanarak test işlemlerine başlanması gerekir. Kısa devre olan telefonlar için gerekli inceleme, tamir ve onarımı için servisimiz profesyonel olarak uzman teknik servis görevlileri tarafından hassas bir şekilde yapılmaktadır.

Suya Düşen Telefon Kısa Devre Yaparsa

Suya düşen telefon kısa devre yaparsa kesinlikle şarja takmaya ve telefonun açılması için zorlamaya çalışmayın. Eğer telefonda sıvı teması var ise ve sürekli telefona enerji vererek ( şarj ederek ve telefonu açmaya çalışarak ) telefonun anakartının daha kötü hale gelmesini sağlarsınız. Telefon suya düştükten sonra anakartının yanmasının en büyük etkeni budur. Suya düşen telefon kısa devre yapmasını beklemeden alanında uzman teknik servislere götürerek telefonun temizlenmesi sağlanmalıdır. Telefondaki anakart belli bir süre sıvı teması ile maruz kalırsa anakart tamamen oksitlenmeye başlar ve bu oksitler telefon anakartını çürütür. Bu durumda telefonun çalışması için anakart değiştirmekten başka bir yol yoktur.

Kısa Devre Tamirinde Garanti Veriyormusunuz ?

Cep telefonu anakart tamiri işlemlerinde 6 ay Citrus Mobil garantisi vermekteyiz. Servisimizde arızaları telefonlar incelenerek müşterilerimize telefon hakkında bilgi verilmektedir. Telefon durumu yapılacak seviyede ise , müşteri tamiri yapılmasını onayladıktan sonra işleme başlanmaktadır. işlem tamamlanarak müşteriye teslim edildikten sonra garanti süresi başlar. Telefon teslim edildikten sonra oluşacak darbe ve düşme kaynaklı arızalar, sıvı teması kaynaklı sorunlar garanti kapsımı dışına çıkmaktadır.

Kısa Devre Olan Telefondan Bilgiler Silinir mi ?

Kısa devre olan telefonda yapılacak işlemler bilgilerin silinip silinmemesini belirleyicidir. Kısa devre kaynaklı parçalar değişimi yapıldıktan sonra yazılım yüklenmesi gerekebilmektedir. Bazı parçalar değişimi yapıldıktan sonra telefonun anakartı ile uyum sağlaması için mecburi olarak yazılım atılması gerekmektedir. Ancak telefon açılır hale geldikten sonra bilgiler alınarak diğer onarımların yapılmasına devam edilebilmektedir.

İstanbul Cep Telefonu Kısa Devre Bulma ve Anakart Tamiri

İstanbul’da olan cep telefonu anakart servismisiz hafta için sabah 10:00 – akşam 20:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Hafta sonu Cumartesi günü sabah 10:00 akşam 20:00 arasında çalışmaktadır. Servisimizde getirilecek cihaz için önceden randevu alabilirsiniz. Cihazda oluşan arızalar için bilgi verildikten sonra tamir işlemine başlanır. Telefondaki tamir işlemi belirlenen saatte ve günde hazır olarak kullanıcıya teslim edilir. Telefon tamir işlemi başladıktan sonra garanti verilecebilecek seviyede tamir işlemi yapılamaz ise telefon hiç bir ücret alınmazdan müşterimize iade edilir.

Kısa Devre Olan Telefonda Servis Süresi ve İşleyiş

Cep telefonu kısa devre onarımı için servis süreci müşterinin bize ulaşması ve servis için almak istediği hizmeti seçerek başlar.

Kargo ile telefonu teknik servisimize göndermek isteyen müşterilerimiz Yurtiçi Kargo firmasından 648648423 nolu anlaşma kodu ile ücretsiz kargo ile gönderebilirler. Kısa devre olan cep telefonun onarım işlemi tamamlandıktan sonra müşterimize ücretsiz kargo ile tekrar geri gönderim yapabiliriz. Müşterimizi ödeme işlemi Havale – EFT işlemi ile yapabilmektedirler.

Kısa devre onarımı için teknik servisimize gelmek isteyen müşterilerimiz servisimizde bekleme ve işlem süresi toplamda ortalama 3 saattir. Çayınızı kahvenizi içerken bizde o arada sizin telefonun kısa devre tespiti ve onarım işlemini tamamlamış oluyoruz.

Kısa devre olan telefonunuz ile ilgili herhangi bir sorununuz var ise canlı whatsapp destek hattından anında cevap alabilirsiniz. Kısa devre onarımı yerine anakart değişim işlemi hakkında bilgi almak isterseniz canlı destek hattından anında cevap alabilirsiniz.

Cep Telefonu Kısa Devre Bulma Nasıl Yapılır ? Yazısında Bir Adet Yorum

  1. Ali tutak dedi ki:

    İyi bir firma tavsiye edilir. Birçok telefoncunun bilmediği bilgiyi burdan aldım. Alanında uzman bir ekip var.

Comments are closed.