tarihinde yayınlandı Yorum yapın

iPhone Rehber Yedekleme ve Kopyalama

iphone rehber yedekeleme

iPhone rehber yedekleme ve kopyalama işlemi yapmak istiyorsanız bunun için mutlaka ek programlar kullanmak zorundasınız. iPhone telefonlarda bluetooth ile dosya aktarımı farklı bir telefona ( Android ve iOS yüklü herhangi bir telefona ) olmadığı için kullanmanız gereken bir kaç programı size anlatacağız.

icloud uygulamasının yetersiz kaldığı durumlarda 3. Part olarak nitelendirilen ve App Store da bulunan uygulamaları kullanarak iphone üzerinden rehber, resim, video, takvim gibi bir çok veriyi güvenli bir şekilde yedekleyebilir veya başka bir telefona kopyalarak taşıyabilirsiniz.

iPhone Rehber Yedekleme " icloud "

Apple ın kendi uygulama olan icloud özelliğini kullanarak rehber yedekleme işlemini yapmak için herhangi bir programa ihtiyaç yoktur. Fakat icloud üzerine yapılan rehber yedeklemesi sadece yeni bir iphone telefonda veya icloud.com adresine internet üzerinden girilerek ulaşılabilir.

iCloud rehber yedeklemesi hiç bir android telefonda geri yüklemez. Bir çok bu işlemi yaptığını söyleyen uygulama olsa da her güncelleme sonrası bunlar çalışmamaktadır. Onun için icloud rehberini android telefona taşıyacak herhangi bir uygulama yoktur.


icloud rehber yedekeleme 2 icloud rehber yedekeleme 

 

  • iCloud üzerinden rehber resim uygulama ve diğer önemli bilgilerinizin yedeğini almak için bir apple kimiliği sahibi olmanız gerekmektedir. Apple kimliği almak ücretsizdir.

icloud rehber yedekeleme 1

  • Bu ücretsiz hizmet icloud uygulamasını kullanmak için size 5 GB ücretsiz bir alan veriyor. Daha fazla bilgiye sahipseniz ve bunların yedeğini almak istiyorsanız ek alan satın alabiliyorsunuz.
  • Telefonun ayarlar bölümünde icloud yukarıda icloud bölümüne giriş yaptığınız zaman icloud menüsüne girmeniz gerekmektedir.

icloud rehber yedekeleme 3

  • Burada yedeklemenin yapılmasını istediğiniz uygulamakarın karşısındaki tuş yeşil olacak ( açık olacak ). Daha sonra en alt bölümde icloud yedekleme menüsüne girirerek şimdi yedekle yazan yere basarak işlemi başlatabilirsiniz.

iPhone Rehber Yedekleme " My Contacts Backup "

Bu program sayesinden iphone telefondaki rehberinizin yedeğini alarak istediğiniz bir mail adresine vCard dosyası olarak göndermeye ve bu sayede rehberi istediğiniz telefona indirmenize olanak sağlıyor. Bu uygulama şu anda tamamen ücretsiz ve kişi sınırı bulunmamaktadır. iPhone telefondan başka bir android telefona geçiş yapacaksnız veya rehberininizin aynısını başka bir telefona kopyalanmasını istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz. 

iPhone reber yedekleme my contacts backup

My contacts backup uygulaması iphone telefonunuzdan app store uygulama mağazasına girerek indirebilirsiniz.

  • Uygulamayı indirdikten sonra ” yedekle “yazan yere basarak işlemi başlatıyoruz.
  • Yedekleme işlemi bittikten sonra Email menüsü çıkacak ve oraya dokunarak oluşturduğumuz dosyayı mail olarak gönderebiliriz.

 

iPhone Rehber ve Resimleri Androd Telefona Taşıma " Copy My Data "

Serviste en çok kullandığımız uygulama diyebiliriz. Bu uygulama sayesinde akıllı telefonlar üzerinden reber, resim, video, takvim ve notları çok kolayca ve zahmetsizce istediğiniz telefona aktarmanıza izin veriyor ve bu tamamen ücretsiz ve sınırsız.

  • Copy my data programı ile telefonunuzdaki bilgileri başka bir telefona kopyalamak için programı app store ve play store üzerinden indirmeniz gerekiyor. 
  • Kopyalama yapılacak iki telefonun da aynı kablosuz internet ağına ( Wi-Fi ) bağlı olması zorunludur. 
  • Eğer bu işlemler tamamsa iki telefonda da uygulamayı açıyoruz. Dosyaları aktarmak istediğimiz menüleri seçerek veya kaldırarak ilerliyoruz. Sonra da hangi telefona aktırılacağını seçiyoruz. Bize bir şifre veriyor ve bu şifreyi diğer telefondan girerek işlemi başlatıyoruz.

iPhone rehber yedekleme ve kopyalama iPhone rehber yedekleme ve kopyalama[/caption]

Telefondaki bilgilerinize göre aktarım süresi değişmektedir. Eğer telefonda çok fazla video var ise bunları aktarmak baya bir zaman alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir