FAYDALI BİLGİLER - BLOG, Genel

iPhone İs Findable Nedir? Nasıl Açılr? Nasıl Kapatılır?

iPhone is Findable nedir

iPhone is findable özelliğinin ne olduğunu, bu özelliği açarak nasıl ayarlarını yapacağınızı ve ihtiyacınız olmadığı zaman nasıl kapatacağına dair bütün bilgilere dair detayları bu yazımızda detaylıca anlatacağız.

iPhone is findable nedir? sorusundan başlayarak bu özelliği tanıyalım. iPhone is findable özelliği, internete bağlı olan telefonun anlık olarak konumu görmenizi sağlayan bir özellikltir. Bu özellik sayesinde çalınan yada kaybolan iPhone’unuza ulaşabilirsiniz,

iPhone is findable uygulaması sayesinde kaybolan telefonunuz internete bağlı olduğunda aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

  • iPhone mevcut güncel konumunu görebilirsiniz. Bu sayede telefonu nerede unuttuğunuzu yada anlık olarak nerede olduğunu görebilirsiniz.
  • iPhone telefonunuza mesaj gönderebilirsiniz. Bu sayede telefonun bulan kişi size ulaşaması kolaylaşacaktır.
  • Telefona ulaşamayacağınız durumlarda içerisindeki bütün bilgilerin silinmesi için komut gönderebilirsiniz.
  • iPhone is findable özelliği açık telefonlarda anlık olarak zil sesi çalmasını sağlayarak yakınlarınızda olan telefonun sesini duyabilirsiniz.

iPhone İs Findable Özelliği Nasıl Açılır?

iPhone İs Findable Özelliği Nasıl Açılır?

iPhone İs Findable Özelliği Nasıl Açılır?

iPhone is findable özelliğini açmak için mevcut kullandığınız apple kimliği ve şifresi ile kolayca aktif hale getirebilirsiniz. iPhone bul özelliğini aktif hale getirerek çalınma ve kaybolma durumunda telefonun konumunu görebilirsiniz. Kaybolan telefonunuzu app store üzerinden indereceğiniz BUL uygulaması ile konumunu takip etmenizi ve telefonda zil sesi çalma, mesaj gönderme gibi bildirim ve uyarılarda bulunarak kontrol edebilirsiniz.

iPhone İs Findable Özelliği Nasıl Kapatalır?

iPhone is findable özelliğini kapatmak için de apple kimlik şifresi gerekmektedir. Apple kimlik şifresini hatırlamıyorsanız sıfırlama yaparak yeni şifre oluşturabilirsiniz. Apple kimlik şifre sıfırlaması için bir kaç güvenlik doğrulaması gerekecektir. Güvenlik doğrulamasına başlamadan önce telefonun ekran şifresini ayarlamalı ve yüz tanıma özelliği ile güvenlik anahatarını doğrulamanız tavsiye edilir.

iPhone Şarj Olurken “iPhone İs Findable”  Yazısı Neden Çıkar?

iPhone çalınma veya kaybolma durumunda cihazınızı bulmanıza yardımcı olan iphone bul uygulması açık olduğunda, telefonun kapalı olması durumunda şarja taktığınız zaman alt tarafta iphone is findable yazısı çıkacaktır. Bu kullanıcı için telefonun çalışmave kaybolmaya karşı güvende olduğunu belirtir.

iPhone Kapatırken iPhone İs Findable Yazısı Çıkıyor

iPhone Kapatırken iPhone İs Findable Yazısı Çıkıyor

iPhone Kapatırken iPhone İs Findable Yazısı Çıkıyor

iPhone kapatırken küçük yazılar ile karşınıza çıkan “iphone is findable after power of” yazısı telefonun açıldığından internete bağlandığı an konumunun bulunacağını belirtir. Bu ibare çıkan iphone telefonları bulduysanız telefonu itunes uzerinden sıfırlamadan, sahibinin size ulaşmasını beklemelisiniz.

Sonuç Olarak

iPhone is findable özelliğini açmak yada kapatmak tamamen kullanıcının kendisine özel bir durumdur. Bazı kullancılar hiç bir uygulamanın kendisini takip etmesini etmez yada şifreli uygulamalar konusunda hafızası zayıftır ve telefonda hiç bir şifreleme kullanmak istemez. Bu durumda telefonun çalıması veya kaybolması durumunda telefonunu bulması zorlaşır.

Telefonun çalındığı yada kaybolduğu durumlarda nerede olduğunu öğrenmek, telefonu bulan kişiye mesaj göndererek iletişime geçmek isteyen kulanıcılar için ise harika bir özelliktir. iPhone is findable özelliğini aktif yaparak telefona ulaşmasını ve içindeki bilgilere kimsenin görmemesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca kaybolan iphone cihazınıza sil komutu verekren kendini sıfırlamasını sağlayabilirsiniz.