iPhone Ekran ve Dokunmatik Sorunları, FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone Ekran Karardı Ama Çalışıyor

iPhone ekran karardi ama calisiyor

iPhone ekran karardı ama çalışıyor sorununu ortaya çıkaran iki ana sebebp vardır. Bunlar yazılımsal ve donanımsal sorunlardır. Yazılımsal sorunları kendi başınıza çözme imkanız olsa da donanımsal sorunlar için uzman teknik servislerden destek almanız gerekecektir.

iPhone ekran kararmasına rağmen çalıştığını zil sesi , gelen arama sesi ve bildirim seslerini duymanıza rağmen görünü gelmiyorsa ise öncelikle yazılımsal sorunları düzeltmeye çalımalıyız.

iPhone Ekran Karardı Ama Çalışıyor Yazılımsal Sorunları ve Çözümü

iPhone ekran kararı ama çalışmıyor ise öncelikle telefonumuza hard reset yaparak sistemsel halardan kurtulmamız gerekmektedir. iPhone hard reset işleminde telefondaki hiç bir bilgi silinmez. Sadece kayıtlı olduğunuz wifi ve bluetooth ayarları kaybolur, ekran resimi ve ekran şifresi sıfırlanır.

iPhone reset işlemi sonrası telefon çalışmasına rağmen ekran görütüsü gelmiyor ise itune programı üzerinden yazılım sıfırlama yapmanıza gerekmektedir.

Yazılım sıfırlama işleminde telefondaki bütün bilgileriniz silinir ve fabrika ayarlarına geri döner.

iPhone Ekran Karardı Ama Çalışıyor Donanımsal Sorunları ve Çözümü

iPhone ekranı karardı ama çalışıyor sorunu ortaya çıkartacak en önemi donanımsal sorun sizinde tahmin edeceğiniz gibi ekranın arızalanmasıdır.

Ekranı bozulan iphone telefonlar normal çalışmasına devam eder. Sadece ekran görüntüsü gelmez ve dokunnmatiğinde sorun yoksa dokunacağınız yerleri tahmin ederek dokunmanıza imkan verir.

Burada en dikkat edilmesi gereken durum ise ekran şifresi olan telefonlarda yanlışlıkla çok fazla şifre denemesi yapılarak telefonun kilitlenmemesidir.

Eğer ekran şifresini çok fazla yanlış girerseniz telefon kendini kilitlerler ve bir daha şifre girerek yada yüzünüzü okutarak telefonu açmanıza izin vermez. Ekran değişimi sonrası sadece yazılım yüklemesi yaparak telefonun kullanılabilir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.