iPhone 11 Pro Max Anakart Tamiri Fiyatı

iPhone 11 pro max anakart tamiri yetkili servislerde yapılamadığı için, özel iphone servislerinde bu işlemin yapılması gerekmektedir.

iPhone 11 pro max telefonda sıvı teması yada darbe, düşme gibi durumlarda oluşan anakart sorunları için Citrusmobil servislerinde size hizmet verebiliriz.

Servislerimizde yapılan ücretsiz arıza tespiti sonrası iPhone 11 pro max anakart tamir fiyatı hakında net bilgi verebilmekteyiz.

Detaylar

iPhone 11 pro max anakart tamiri sadece özel iphone servislerinde yapılabilen ve yüksek seviyede uzmanlık gerektiren onarım hizmetidir. Bu işlem sadece alanında uzmanlaşmış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

iPhone 11 pro max anakart tamiri hiç açılmayan veya parça değişmesine rağmen bazı özelliklerin kullanılmadığı zaman yapılmaktadır.

Anakart tamiri için şöyle bir örnek verebiliriz : Telefonun şarjı bitti açılmıyor. Bu durumda ilk kontrol edilmesi gereken şarj soketi, batarya ve ekran’dır. Eğer bu parçaları değiştirmemize rağmen iphone açılmıyor ise, telefonun beyni olarak geçen anakart kontrol edilir.

iPhone 11 pro max anakart tamir fiyatı net olarak söylenemebilmesi için teknisyen kontrolü mecburidir.

iPhone 11 Pro Max Anakart Tamiri Nasıl Yapılır?

iPhone 11 pro max telefon modeli Apple’ın en gelişmiş teknoloji ile ürettiği cihazlardan biri olsa da her elektronik cihaz gibi anakart arızası verebilmektedir. iPhone anakartı, iPhone 11 pro max’in tüm parçalarını birbirine bağlayarak verilen görevleri yerine getirebilmesini sağlayan en önemli parçadır.

Anakart arızasını çözmek için öncelikle telefonun akım çekme değerleri kontrol edilir. Bu sayede anakart üzerindeki kısa devre tespit edilerek anakart onarımı yapılır.

iPhone 11 Pro Max Anakart Arızası Nedenleri

iPhone 11 pro max anakart arızalanmasına neden olabilecek en önemli sorunlar şöyledir;

  • Sıvı teması: iPhone 11 pro max telefon sıvıya karşı belli bir seviyede dayanıklı olsa bile, yüksek basınca maruz kaldığında telefonun içerisine su kaçabilir. Bu durumda anakart oksitlenerek kısa devre oluşmasına neden olur.
  • Yüksel Akım: Telefonu şarj ederken gelen yüksek akım sebebi ile anakartın yanmasını sağlaması durumunda telefon hiç bir şekilde açılmayabilir. Bu durumda anakart tamiri yapılması gereklidir.
  • Darbe , Düşme veya Çarpma : iPhone 11 pro max’i düşürmek veya bir darbe gelmesi, fiziksel hasara neden olabileceği gibi anakart üzerinde çatlak oluşmasına sebep olabilir.
  • Yazılımsal sorunlar: Yazılımsal sorunlar iphone anakart üzerinde bulunan hafızayı (nand) bozabilir. Bu durumda telefon kendini sürekli yeniden başlatır veya hiç açılmaz.

Müşteri Değerlendirmeleri

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“iPhone 11 Pro Max Anakart Tamiri Fiyatı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir