iPhone Ekran ve Dokunmatik Sorunları, FAYDALI BİLGİLER - BLOG, Genel

iPhone 11 Dokunmatik Ekran Çalışmıyor

iphone 11 ekran donmasi

iPhone 11 ekran donma ve takılma sorununun sebebi daha önce değişmiş olan parçaların uyumsuzluğundan veya ekran dokunmatiğine etki ederek telefonda şase oluşmasına sebep olacak parçaların arızalanmasından kaynaklanmaktadır.

iPhone 11 ekranı kendi kendine dondu ve daha önce hiç tamir görmedi ise ios sistemi kilitlenmiş olabilir. Bu durumda telefonu normal bir şekilde kapatıp açmanıza da izin vermez. iPhone reset işlemi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. iPhone 11 ekran takılması oluşan telefonlarda en sık karşılaştığımız konu, ekranın üzerinde bulunan dokunmatik chip kaynaklı olduğu gözlemlenmektedir.

iPhone 11’inizi resetlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Sesi kıs düğmesine kısaca basın.
  2. Sesi aç düğmesine kısaca basın.
  3. Apple logosu görünene kadar yan düğmeyi basılı tutun.

iPhone 11 ekran değişimi yapıldıktan sonra dokunmatik sorunu ortaya çıktıysa, telefonda kulanılan yedek parçanın ( iphone 11 ekran ) hatalı olması veya montaj işlemi esnasında ekran filimlerine zarar verilmesinden kaynaklı olmaktadır. Bu durumda tekrardan ekran değişimi yapılması gerekmektedir.

Farkında olmadan düşük kalitede kullandığınız ekran koruyucuları, dokunmatik hassasiyetini düşürerek zor algılamasını veya farklı yerlere basmasını sağlamaktadır. iPhone 11 dokunmatik ekran çalışmıyor ve takılma sorunu yaşıyorsanız öncellikle ekran koruyucusu var ise bunu çıkartarak denemelisiniz.

iPhone 11 ekran dondu ve hiç bir şekilde tepki vermiyor ise telefonu resetleyerek tekrardan kapanıp açılmasın sağlayabilirsiniz.

iPhone 11 Ekran Dondu, Telefonu Nasıl Kapatabilirim?

iPhone 11 telefonun ekranı dondu ve hiç bir şeye dokunamıyorsanız, telefonu resetleyerek yeniden açılmasını sağlayabilirsiniz. iPhone 11 telefonu resetleme işleminde telefondaki hiç bir bilgi silinmez. Sadece sistemsel takılmalar ve hatalara neden olan sorunlardan kurtularak telefonun açılması sağlayabilirsiniz.

Bakınız : iPhone Reset İşlemi Nasıl Yaplır?

iPhone reset işleminin telefona hiç bir zararı ve bilgi kaybı olmazken, sistemsel sorunlardan kurtularak daha stabil çalışmasını sağlarsınız.

Eğer telefonunuz hiç tamir görmedi ve garanti kapsamıdevam ediyor ise, yetkili servisten ücretsiz ekran değişim yaptıralirsiniz. Hatta iphone 11 ekran sorunu belirli bir seri için kronik hale gelmiş ve bu seri telefonlar hiç bir tamir görmedi ise apple ücretsiz ekran değişimi yapmaktadır. Apple ekran değişim programına buradan bakarak telefonun ücretsiz tmir kapsamına girip girmediğini öğrenebilirsiniz.

Donanımsal Sorunlar İçin iPhone 11 Dokunmatik Değişimi

iPhone 11 dokunmatik sorunu tahmin edeceğiniz gibi büyük olasılıkla ekrandan kaynaklanmaktadır. Ama bu sorunda ekran tamamen değişmeyerek çözümlenmektedir. iPhone 11 dokunmatik ekranın belli bir bölümü çalışmadığı zaman yada dokunmatik ile alakalı takılma algılamama gibi bir sorun oluştuğunda dokunmatikli ön cam değişimi yapılarak orjinal ekran tamir edilebilmektedir.

iPhone 11 telefonların ekranı 3 parça ( Görüntüyü veren iç lcd ekran, ön cam ve dokunmatik filmi ) olmakta ve dokunmaktik sorunu için ön cam ile dokunmatik değişmektedir. Bu işlem sadece iphone servisi üzerine teknik servis hizmeti veren yerlerde yapılmaktadır. Apple kesinlikle dokunmatik değişimi yapmaz. Bu işlem sayesinde görüntüyü aldığınız iç ekran orjinal kalır ve parmağınız ile dokunduğunuz ön cam ile ekran dokunmatiği değişmektedir.

iPhone 11 ön cam ve dokunmatik değişimi için buraya bakabilirsiniz.

iPhone 11 Dokunmatik Sorunu Çözümleri

Apple’ın sürekli yaptığı yazılım güncellemelerinden kaynaklı dokunmatik sorunu yaşamamanız için orjinal iphone ekranı kullanmalısınız. Revize orjinal iphone 11 ekran fiyatı ile a kalite muadil iphone ekran fiyatı arasında çok fazla fiyat farkı bulunmamaktadır. Fakat yetkili serviste şu anda iphone 11 orjinal ekran fiyatı 6.859 TL’dir.

Ekran Koruyucunuzu Çıkartın

Ekran koruyucunuzun düşük kaliteli olması durumunda, dokunmatik hassasiyetini düşürerek takılma sorununa neden olabilir. Ekran koruyucunuzu çıkartarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Ücretsiz Ekran Değişimi

iPhone 11’iniz garanti kapsamındaysa, yetkili servisten ücretsiz ekran değişimi yaptırabilirsiniz. Hatta iPhone 11 ekran sorunu belirli bir seri için kronik hale gelmiş ve bu seri telefonlar hiç bir tamir görmedi ise Apple ücretsiz ekran değişimi yapmaktadır.

Donanımsal Sorunlar İçin Ekran Değişimi

iPhone 11 dokunmatik sorununun donanımsal bir nedenden kaynaklanması durumunda, ekran değişimi yapılması gerekmektedir. iPhone 11 ekran değişimi, sadece iPhone servisi üzerine teknik servis hizmeti veren yerlerde yapılmaktadır. Apple kesinlikle dokunmatik değişimi yapmamaktadır.

Orijinal Ekran Kullanımı

Apple’ın sürekli yaptığı yazılım güncellemelerinden kaynaklı dokunmatik sorunu yaşamamanız için orijinal iPhone ekranı kullanmanızı tavsiye ederiz. Revize orijinal iPhone 11 ekran fiyatı ile a kalite muadil iPhone ekran fiyatı arasında çok fazla fiyat farkı bulunmamaktadır.