Anakart Tamiri

Cep Telefonumun Anakartı Bozuk Mu? değil mi anlamak için, anakart akım test cihazlarına bağlanarak sorunun anakart kaynaklı olduğunu tespit etmek gerekir.
Anakart Arıza Tespiti
Anlatacağımız işlemlerin belki çoğunu siz yapamayabilirsiniz fakat, tamir ettirmek istediğiniz zaman sizi bilgi sahibi yapacaktır. Unutmayın telefonunu anakartını test ettirebileceğiniz, güvenilir teknik servis olmalıdır. Anakarta yapılacak hassas işlemler sonrasında telefonda geriye dönülemeyecek hasarlar verebilir. Ayrıca telefonda düzgün arıza tespiti ve işlem yapıldıktan sonra düzgün test edilemez ise, tekrardan aynı sorunlar ile karşılaşırsınız.
Telefon Hiç Açılmıyor Sorununa Çözüm
Telefon hiç açılmıyor ise  önce çalıştığına inandığınız ve test ettiğiniz bir şarj eletine takın. 4-5 dakika şarja durduğu takdirde hiç bir tepki vermiyor ise, örnek: telefonun şarj olduğunu gösterir bir ışık v.s gibi bir belirti var mı? Bu belirtilere göze uzmanlar tarafından anakartın incelenmesi gerekir.
Telefonda Şebeke Sorununa Çözüm
Telefonun şarjı var aktif kullanabiliyorsunuz fakat şebeke sorunu yaşıyorsunuz. Telefonunuz bazen çekiyor, bazen çekmiyor ise önce hattınızı başka bir telefonda, başka bir hattı da sizin telefonda test edin. Bu işe yaramadıysa sorun devam ediyor ise, her telefonda bulunan şebeke anteni değiştirilip kontrol edilmesi gerekir.

Şebeke anteni değiştirilmesine rağmen sorununuz düzelmedi ise, anakart üzerinde farklı bir sorun var demektir. Alanında uzman teknik servislere başvurmalısınız.

Telefon ile ilgili diğer bilgiler

Telefonda sorun yaşadığınız her hangi bir özelliğini kullanamıyor durumdaysanız  (kamera çalışmıyor, ses gidip gelmiyor gibi) arızalı parçanın değiştirilmesi gerekir.. Arızalı parça değiştiği takdirde yine çalışmıyor ise, buna etki eden anakart üzerindeki entegrelerde sorun vardır. Bu entegrelere veya buna gelen veri yollarına dikkat etmek gerekir.

Telefon çok ısınıyor, şarjı çabuk bitiyor

Telefonun kullanım olarak bir sorunu yok fakat çok ısınıyor, şarjı çabuk mu bitiyor ? Önce telefonda bir akın çekme var mı yok mu kontrol ettirilmesi gerekir. Anakartta Akım çekme dediğimiz arıza ver ise o akım çeken sorunu yapan parça bulunmalı. Ardından bu parçanın değiştirilip test edilmesi gerekir.

Telefonun ekranına görüntü gelmiyor ise ilk yapmak gereken sağlam bir ekran ile test edilmesidir. Bu işe yaramaz ise, telefonlarda görüntü vermesini sağlan bir entegre vardır. Arızayı tespit ederek, gerekli anakart tamir işlemi yapılması gerekir.

Telefonda dokunmatik sorunu en çekilmez çilelerdendir. telefonun dokunmatiği bazen kendi hareket ediyor, bazen hiç dokunulmaz hale geliyor. Bu sorunda bazı telefonlarda ekran ile ilgili bazı durumlarda farklı olmaktadır. Bunun tespiti içi uygun bir ekran ile test edilmesi gerekir. Ekran testi başarılı olmazsa Telefon kontrol edilip anakartta arızalı parça değiştirilmelidir.

Telefonda ses gidip gelmiyor arızası bazı telefon modellerinde kronik hale gelmiştir. Bu sorun için önce telefonun ses girişlerinin hepsi temizlenmesi gerekir. Sorun devam ederse, ses ile alakalı parçalar değiştirilip test edilmesi gerekir. Bu da başaralı olmadı ise anakart uzmanları tarafından incelenmesi gerekir.

Anakart Tamir Süresi Nedir?

Teknik servisimize gelen müşterilerimiz için telefon için gerekli incelemeler yapıldık sonra müşterimize bilgi verilir. Yapılacak işlemler , değiştirlecek parçalar ve fiyat bilgisi. Müşteriden onay aldıktan sonra AnakartTamir işlemi maksimum 3 iş günüdür (yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir) . Telefonu kullanıma hazır bir şekilde müşterilerimize teslim edilir. Kargo gönderiminde ise bu süre 6 iş gününe çıkmaktadır. Kargo gönderimi hakkında detaylı bilgi için Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır? sayfasını ziyaret ediniz.

Cihazınız listede yer almıyor ise ahize değişimi fiyat bilgisi için WhatsApp destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.