FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Katlanabilir Samsung Galaxy Z Flip Tasarımı ve Fiyatı

Samsung’un ikinci katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip (Galaxy Blossom olarak da adlandırılıyor) olarak gelecek ay Galaxy S20 serisinin yanında tanıtılacağı söyleniyor, ancak yaklaşan tanıtım zamanı ve çıkan haberler sayesinde katlanabilir ekranlı Samsung Z Flip hakkında hemen hemen çoğu bilgiye sahibiz.

XDA geliştiricilerinden Max Weinbach’ın attığı tweet sayesinde de Samsung Z Flip‘in ekranı ve pili hakkında detaylar netleşmiş oldu.

Samsung Galaxy Z Flip Ekran Özelliği

Artık kullanıcıların ekranlarında yalnızca ince bir cam bulundurmayı tercih edeceğinden eminiz, ancak katlanabilir ekranlı telefonlar daha çok yeni ve gün geçtikçe gelişmekte. Bunun için aceleci davranmamalı ve sabırlı olmalıyız. Yıl sonuna kadar tamamen katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar görürsek hiç şaşırmayız.

Öncelikle, bir önceki sızıntıların telefonun ekranında sadece ultra ince cam olacağı yönündeydi fakat yukarıda görüldüğü gibi son sızıntıya göre ultra ince camın üzerine ek olarak bir de plastikten yapılmış ikinci bir tabakaya yer verileceği yönünde. İkinci bir tabaka koyulmasında ki maksat, plastik tabakanın cama ve ekrana daha çok sertlik sağlamasıdır. Plastik en üst tabaka olacağından ekranı korumaya daha çok özen gösterecektir.

Samsung Galaxy Z Flip İşlemci ve Batarya Özelliği

İkinci olarak, yine XDA geliştiricilerinden Max Weinbach’ın attığı diğer bir tweet göze çarpıyor. Bu tweet ise Samsung Galaxy Z Flip’in bataryası hakkında bize bilgi veriyor.

Samsung Galaxy Z Flip için Snapdragon 865 işlemcisi kullanılacağı yönünde bilgiler çıkmıştı fakat son çıkan bilgi Snapdragon 865’ten biraz daha yavaş olan Snapdragon 855 işlemcisi kullanılacağı yönünde. 855 işlemcisi de hala başaraılı işlemciler arasında yerini korusa da telefonun performansını yavaşlatacağını düşünmekte ve bu durumdan kullanıcıların pek mutlu olacağını sanmıyoruz.

İşlemci ile birlikte batarya kapasitesi hakkında da sıcak bilgiler yer almakta. Samsung Galaxy Z Flip‘in 3.300mAh batarya olacağı da yeni gelişme. Daha önceki sızıntılarda bataryanın 3,070mAh olacağı yönündeydi. Ekstra kapasite yaklaşık % 10’luk bir artışa denk geliyor ve bu da yaklaşık bir saatlik ekstra kullanım süresi diyebiliriz. İşlemcinin değiştirilmesi kullanıcıları üzecek olsa da, batarya kapasitesinin arttırılması kullanıcıların yüzünü güldüreceğe benziyor.

Son olarak, telefonun dış yüzeyinde de küçük bir ekranın bulunacak olması. Bu ekran sayesinde kullanıcılar sürekli olarak cihazı açmak ve kapatmak zorunda kalmadan bildirimlerini kontrol edebilecekler. Bu da katlanır ekran ömrünün daha uzun olmasını sağlayacağa benziyor.

Samsung Galaxy Z Flip Satış Fiyatı

Son sızıntılar ile birlikte, Samsung Galaxy Z Flip‘in şu ana kadar akıllardaki en büyük soru işareti fiyatının ne kadar olacağı yönünde. Söylentilere bakacak olursak, düşük fiyatlı olacağı yönünde bilgiler bulunuyor. Gerçekten de yaklaşık 850$ gibi bir rakam ile piyasaya sürülürse, katlanabilir ekranlı telefon kullanmaktan çekinen ve sıcak bakmayan kullanıcıları da kendine çekeceğe benziyor.