Genel

iPhone Batarya Değişimi Sonrası Şarj Olmuyor

iphone batarya degisimi sonrasi sarj olmuyor

iPhone batarya değişimi sonrası şarj olmuyor sorunu işlem sırasında telefona zarar verilmesi ile ortaya çıkmaktadır. Batarya soketinde kırılma veya ezilme oluşması durumunda telefon bataryayı algılamaz ve şarj olmaz. Bir diğer sorun ve en çok karşılaşılan durum ise batarya değişimi esnasında şarj entegresinin arızalanmasıdır. Batarya değişimi sonrası şarj olmuyor sorununun tespiti için serviste incelenerek net bilgi verilmesi daha sağlıklı olacaktır.

Eğer iPhone batarya değişimi yapılmadan önce de şarj olmuyor ise, telefonun şarj soketi ve anakartı test edilerek incelenmesi gerekir.

iPhone Batarya Değişimi Sonrası Şarj Sorunu Çözümü

iPhone batarya değişimi sonrası ortaya çıkan şarj olmuyor ve açılmıyor sorununun çözümü için mutlaka iphoneanakart tamiri konusunda tecrübeli ve profesyonel servislerden destek almalısınız. Batarya değişimi esnasında yapılan hatalar sebebi ile ortaya çıkan şarj olmama sorunu üzerine daha fazla zarar vermemek için öncelikle telefonun akım ve omaj testleri yapılmalıdır. Buna göre yapılacak tamirden sonra tekrardan akım ve omaj testleri yapılarak sorunun düzeldiği kontrol edilmelidir.

Batarya değişimi sırasında anakart üzerinde bulunan iPhone şarj entegresi tamiri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz : https://www.citrusmobil.com/iphone-sarj-entegresi-tamiri/

Bir diğer konu da batarya değişimi yapılırken pil soketlerine zarar verilerek anakart üzerindeki veya batarya üzerindeki sokete kırılmış olabilir. Eğer batarya üzerindeki ufak soke kırıldı ise yeni bir batarya değişimi yapılması gerekir. Anakart üzerinde pil bağlantı soketi zarar gördü ise anakartın tamir görmesi gerekecektir.

iPhone Batarya Değişimi, Şarj Olmama Sorununa Çözüm Olur mu?

Pil ömrü bitmiş telefonlarda şarj olmama sorununu batarya değişimi yaparak çözmek mümkün olabilir. iPhone batarya değişimi yapılacak her telefonda şarj olmama sorunu ortadan kalkmaz. iPhone şarj olmuyor sorunu ve batarya değişiminden sonra şarj olmuyor sorunları telefondaki arızanın tespit edilmesi için önemli bir bilgidir.

Çünkü iPhone şarj olmuyor sorununun birden çok sebebi olabilir. Sadece batarya değişimi iphone şarj olmuyor sorununa çözüm olmayabilir.Şarj olmayan iphone telefonlar için öncellikle gerekli kontrollerin yapılması ve buna göre müdahale edilmesi gerekir. Telefonda taktığınız bataryayı şarj olması için, şarj soketini ve anakartın sağlam olması gerekir. Aksi takdirde batarya değişimi hiç bir şekilde şarj olmama sorununa çözüm olmaz.

  1. Pil Konnektörüne verilen hasarlarPil değişimi esnasından pil üzerinde bulunan soketin ezilmesi sonucu oluşan hasarlar sebi ile iphone şarj olmaz
  2. Anakart üzerindeki sokete verilen zararlar : iPhone pil soketini anakarta bağlantısını sağlayan soketin zedelenmesi sonucu telefon pili algılamaz ve şarj olmayara açılmaz.
  3. Batarya takılı iken yapılan montaj : Batarya takılıyken ekran ön kamera gibi parçalrın mntajı yapılırsa telefonda kısa devre oluşur ve telefon şarj olmaz
  4. Telefondaki kısa devre sorunları: Telefonda oluşan kısa devre sonrasında telefon hiç bir şekilde şarj olmaz ve açılmaz. bu durumda anakart tamiri yapılamsı gereklidir
  5. iPhone şarj soketi sorunları : iPhone şarj soketi sorunu yaşanan telefonlarda batarya değişimi yapılması sorunu çözmez. Şarj soketi sorunu olan telefonların çözümü için arızalı olan şarj soketinin değişmesi gerekir

iPhone pil değişim esnasında kullanılan malzemelerin kalitesi, telefonun tamir işlemi esnasında en iyi deneyimi sunmanızı sağlar. Orjinal iphone batarya değişimi işlemini Citrusmobil servislerinde yaptırarak güvenli ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilirsiniz.