FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Huawei P40 ve P40 Pro Ne Zaman Çıkacak?

Her ne kadar Huawei , Amerika’daki vetoların neden olduğu tüm olumsuzluklardan dolayı en son sürümlerinde bazı problemler yaşamasına rağmen, tüketicilere dikkat çeken ilginç seçenekler sunmaya devam etmek için gece gündüz çalışıyor diyebiliriz. Firmanın bir sonraki büyük lansmanı P serisi yeni amiral gemisi Huawei P40 ve P40 Pro olacaktır.

Huawei P40 ve P40 Pro Hangi İşletim Sistemi İle Gelecek?

Daha önce, Huawei yetkilileri, Harmony işletim sistemine sahip ilk telefonun 2020’nin ilk yarısında piyasaya sürüleceğini söyledi. Son açıklamalara göre de, Huawei P40 serisi telefonlar Harmony ve Android olmak üzere iki versiyonda satışa sunulacak. Andorid ile aradaki buzlar eritilemezse de, Harmony sisteminin özel bir sürümüyle birlikte P40 ve P40 Pro cihazları satışa sunacaktır.

Huawei P40 ve P40 Pro Ne Zaman Çıkacak?

Huawei yetkililerin yaptığı açıklamalara ve geçtiğimiz senelerde yapılan lansman tarihlerine bakacak olursak yeni amiral gemisi P40 serisi cihazlarını Mart 2020’de tanıtılacağa benziyor. Huawei, şimdiye kadar Honor Smart ekranı gibi ürünlere Harmony yüklemeye çalıştı.

Huawei P40 ve P40 Pro Özellikleri

Huawei P40 özellikleri bir çok internet sitesinde ortaya çıkıyor. Huawei P40 , 7nm EUV işlem hacmine sahip Kirin 990 işlemciyi kullanmaya devam edecek ve performansında Kirin 980’den daha iyi performans gösterecek diye tahmin ediyoruz . İşletim sistemine bakacak olursak, Huawei’nin telefonları şu anda Google hizmetlerini kullanamıyor. Huawei P40 serisinin Harmony ve Android dual sistemlerini kullanması büyük olasılık olarak görülüyor.

İkili sistemlere ek olarak, Huawei P40 görünüm ve fotoğrafçılıkta da rakiplerini zorlayacağa benziyor. Ekran açısından, büyük ihtimal ile komple ekran kullanacak , ekrana yerleştirilmiş bir ön kamera ile gelmesi bekleniyor. Tabii ki, Huawei P40’ın için kızaklı bir kamera da kullanma ihtimali yüksek diyebiliriz.

Huawei P40 ve P40 Pro Nasil Olacak
Huaweri P40 ve P40 Pro Nasıl Olacak?

Huawei P30 Pro’nun 5x optik yakınlaştırmayı, 10x hibrit yakınlaştırmayı ve 50x’e kadar dijital yakınlaştırmayı desteklediği ve Huawei P40 Pro’nun bundan daha güçlü olacağı iyi biliniyor. Daha önce Huawei mate 30 Pro tarafından kullanılan film kamerası Huawei P40 Pro‘ya taşınacak. Arka kameraların dizilişi, 5 arka kamera ile P40 Pro modelinde dikey olarak tasarlanmış olarak gelebilir.

Huawei P40 Pro‘nun 5500mAh bataryaya sahip olması bekleniyor. Grafen batarya ile 55 Watt’lık hızlı şarj teknolojisi sayesinde 45 dakika’da tamamen şarj olması bekleniyor.

Huawei P40 ve P40 Pro Fiyatı

Hıuawe’in P serisi yeni amiral gemisi P40 ve P40 Pro modelleri için henüz bir fiyat tahmini yapmak çok erken diyebiliriz. Fakat diğer modellerine bakacak olursak P40 ve P40 Pro fiyatları da 800-1100 dolar bandında olması muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir