iPhone 13 Mini Anakart Tamiri Fiyatı

iPhone 13 mini anakart tamiri yetkili servislerde yapılamadığı için, özel iphone servislerinde bu işlemin yapılması gerekmektedir.

iPhone 13 mini telefonda sıvı teması yada darbe, düşme gibi durumlarda oluşan anakart sorunları için Citrusmobil servislerinde size hizmet verebiliriz.

Servislerimizde yapılan ücretsiz arıza tespiti sonrası iPhone 13 mini anakart tamir fiyatı hakında net bilgi verebilmekteyiz.

Detaylar

iPhone 13 mini anakart tamiri sadece özel iphone servislerinde yapılabilen ve yüksek seviyede uzmanlık gerektiren onarım hizmetidir. Bu işlem sadece alanında uzmanlaşmış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

iPhone 13 mini anakart tamiri hiç açılmayan veya parça değişmesine rağmen bazı özelliklerin kullanılmadığı zaman yapılmaktadır.

Anakart tamiri için şöyle bir örnek verebiliriz : Telefonun şarjı bitti açılmıyor. Bu durumda ilk kontrol edilmesi gereken şarj soketi, batarya ve ekran’dır. Eğer bu parçaları değiştirmemize rağmen iphone açılmıyor ise, telefonun beyni olarak geçen anakart kontrol edilir.

iPhone 13 mini anakart tamir fiyatı net olarak söylenemebilmesi için teknisyen kontrolü mecburidir.

iPhone 13 Mini Anakart Tamiri Nasıl Yapılır?

iPhone 13 mini telefon modeli Apple’ın en gelişmiş teknoloji ile ürettiği cihazlardan biri olsa da her elektronik cihaz gibi anakart arızası verebilmektedir. iPhone anakartı, iPhone 13 min’in tüm parçalarını birbirine bağlayarak verilen görevleri yerine getirebilmesini sağlayan en önemli parçadır.

Anakart arızasını çözmek için öncelikle telefonun akım çekme değerleri kontrol edilir. Bu sayede anakart üzerindeki kısa devre tespit edilerek anakart onarımı yapılır.

iPhone 13 Mini Anakart Arızası Nedenleri

iPhone 13 mini anakart arızalanmasına neden olabilecek en önemli sorunlar şöyledir;

  • Sıvı teması: iPhone 13 mini telefon sıvıya karşı belli bir seviyede dayanıklı olsa bile, yüksek basınca maruz kaldığında telefonun içerisine su kaçabilir. Bu durumda anakart oksitlenerek kısa devre oluşmasına neden olur.
  • Yüksel Akım: Telefonu şarj ederken gelen yüksek akım sebebi ile anakartın yanmasını sağlaması durumunda telefon hiç bir şekilde açılmayabilir. Bu durumda anakart tamiri yapılması gereklidir.
  • Darbe , Düşme veya Çarpma : iPhone 13 mini’yi düşürmek veya bir darbe gelmesi, fiziksel hasara neden olabileceği gibi anakart üzerinde çatlak oluşmasına sebep olabilir.
  • Yazılımsal sorunlar: Yazılımsal sorunlar iphone anakart üzerinde bulunan hafızayı (nand) bozabilir. Bu durumda telefon kendini sürekli yeniden başlatır veya hiç açılmaz.

Müşteri Değerlendirmeleri

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“iPhone 13 Mini Anakart Tamiri Fiyatı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir