Batarya Değişimi

Batarya değişimi işlemi telefonun pil ile akalı olan çabuk şarj bitmesi, pil şişmesi, bataryanın ömrünün bitmesi, kendi kendine şarjın bitmesi gibi durumlarda test edilerek yapılmakta ve 180 gün parça garantisi verilmektedir.

Çabuk Şarj Bitmesi Sorunları Nedir?

Telefonlarda çabuk şarj bitme nedeninin başında pil sorunları, yazılım sorunları ve kısa devre sorunları vardır. Çabuk şarj bitme sorununun kesin cevabını telefonun incelenmesinden sonra belirlenebilir.

Bunu sizde basit olarak test etme imkanınız var. Akşam saatlerinde Telefonun şarjını %100 olarak bırakın ve hiç kullanmayın. Bu sürede telefon n0rmal bir şekilde açık kalsın. Sabah telefonun şarjında %5 lik bir düşüş oluyor ise pil sorunu önemsenecek bir seviyede değil demektir.

Şarj seviyesinin hızlı azalması %20 ve üzeri seviyelerde ise  kısa devre sorunu olabilir.

Şarj seviyesinde %10 ve %20 arasında bir düşüş varsa telefonun yazılımını sıfırlayarak akşamdan sabaha şarj süresini tekrardan kontrol ediniz. Sorun düzeldi ise telefonda kullanılan uygulamaların bir yada bir kaçında veya genel yazılımda sorun vardı ve sorunu çözdünüz demektir.

Batarya Ömrünün Bittiğini Nasıl Anlarız?

Batarya ömrünün bitmesi ile telefonlarda günlük kullanım süresi düşmekte ve telefonda ani kapanmalar yaşanmaktadır. Batarya ömrünü iphone telefonlarda ayarlar ve pil sağlığı bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Telefonun şarjı varken bir anda şarjı bittiği için kapanması ve şarja taktığınız zaman %1 den başlayacağı yerine farklı bir seviyeden şarj olmaya başlaması da batarya ömrünün bittiği anlamına gelir. Cep telefonlarıda ömrü biten pil, eskisine göre hızlıca şarj olmkta ve şarjı da çabuk bitmektedir.

Pil şişmesi yaşandığı zama da bataryanın ömrü bitmiş oluyor.

Telefonların Pili Neden Şişer?

Telefonlarda yaşanan piş şişmesi genelde kullanılan bataryaların arızalı veya kalitesinin düşün olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer telefonunuzun bataryası orjinal ve hiç değişmemiş ise, telefonda olşan bir kısa devre ( bu genelde şarj entegresinden olur ) sebebi ve aldığı darbelerden olmaktadır. Batarya şişmesi aşanan telefonlardaki en büyük risk tabiki de telefondaki şişen bataryanı patlamasıdır.

Telefon pilinin şişmesinin bir kötü tarafı da ekranı kırma veya ekrana bağlı olan dokunmatiği bozmasıdır.

Batarya Değişim Süresi Nedir?

Teknik servisimize gelen müşterilerimiz için batarya değişim işlemi maksimum 1 saatte, kullanıma hazır şekilde teslim edilmektedir. Kargo gönderiminde ise bu süre 3 iş gününe çıkmaktadır. Kargo gönderimi hakkında detaylı bilgi için Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır? sayfasını ziyaret ediniz.

Cihazınız listede yer almıyor ise batarya değişimi fiyat bilgisi için 0212 924 54 55 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilir ya da 0553 911 84 53 no’lu WhatsApp destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cep telefonlarında iPhone, Samsung, Huawei, Oppo ve Xiaomi Markaların batarya değişimini yapmaktayız.

Tablet modellerinde Apple iPad ve Samsung tabletlerin batarya değişimini yapmaktayız.

1–12 / 249 sonuç gösteriliyor

1–12 / 249 sonuç gösteriliyor