tarihinde yayınlandı 1 Yorum

Samsung Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

Samsung Şebeke Hatası

Samsung Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür? Samsung’un bazı seri telefonlarında karşımıza çıkabilen ve şebeke hatası olarak bilinen bu hata, genellikle Note Serisi, J Serisi veya A Serisi olarak bilinen Samsung akıllı telefonlarında bulunuyor. Cihazların herhangi bir donanımsal hata içermediğini, bu durumun hemen hemen her cep telefonunda karşınıza çıkabileceğini söyleyebiliriz. Samsung telefonda şebeke hatası ile karşılaştıysanız, bu sorunun birden fazla nedeni ve çözümü olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Samsung Şebeke Hatası Neden Olur?

Hemen hemen her telefonun şebeke sorunu yaşamasının nedenleri farklı koşullara bağlı olabilir. Telefonlarda karşımıza çıkan şebeke sorunlarının genellikle IMEI hatası sebebi ile kaynaklandığı görülüyor. Eğer yurt dışı çıkışlı bir Samsung cihaz kullanıyorsanız, IMEI hatası sebebiyle cihazınızın şebeke sorunu yaşaması söz konusu olabilir.

Akıllı telefonları kullanırken, bu cihazların ülke kodları ve ülke şebekeleriyle uyumlu olmaları gerektiğine dikkat etmek gerekiyor. Örneğin yurt dışı çıkışlı bir telefona Türkiye’deki bir şebekenin SIM kartını taktığınız zaman, cihaz şebeke bulmakta zorlanacak ve çoğu durumda şebeke hatası ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu durumu manuel ayarlamalarla aşabilir veya sorunun devam etmesi durumunda IMEI numarasının güncellenmesi için bir Samsung teknik destek servisine başvurabilirsiniz.

Yurtdışından gelen telefonların kullanım Türkiye’ de kullanım süresi 3 ay’ dır. Bu süres sonrası telefonun gerekli kayıt işlemlerini tamamlamazsanız telefonun iletişimi kesilmektedir.

IMEI numarasını kontrol etmek  telefonunuzun arama ekranına *#06# yazarak kontrol edebilirsiniz. IMEI numarasını sorgulamak için Buraya tıklayınız.

Samsung Cihazlardaki Şebeke Hatası Donanımsal Sorunlardan Olabilir mi?

Samsung cihazlarda sıklıkla karşımıza çıkmasa da, kullanıcı hatasından kaynaklı bir donanımsal sorunun şebeke hatasına neden olduğunu belirtmemiz gerekir. Bu durum, üretim aşamasından değil, kullanıcının cihazı yanlış kullanmasından kaynaklanmasıyla ortaya çıkar. Telefonun sık sık düşürülmesi gibi hatalı kullanımlar, zaman içerisinde cihazın SIM kartı tanıyamaması gibi sorunlara neden olabiliyor.

Samsung Cihazların IMEI Hatası Şebeke Sorunlarına Neden Olur mu?

Samsung cihazların yurt dışı çıkışlı olması, IMEI hatalarına neden olabiliyor. Bu hata genellikle cihazlardaki şebeke hatalarının başlıca nedenlerinden birisi olarak görülüyor. IMEI numarasını güncelleme işlemini bireysel olarak yapabileceğiniz gibi, orijinal bir Samsung cihazı kullanıyorsanız IMEI numarasının güncelleme işlemini Samsung teknik destek servisinden de talep edebilirsiniz.

Samsung Telefon Çekmiyor Sorunu

Samsung Telefon Çekmiyor Sorunu

IMEI atama işlemini bireysel olarak gerçekleştirmek istiyorsanız, ikinci parti bir yazılım kullanmanız gerekiyor. IMEI numarası atayabileceğiniz bir programı telefonunuza yükledikten sonra uygulamayı çalıştırarak gerekli IMEI numarası değişikliklerini gerçekleştirin. 

Samsung Telefonunuz Çekmiyorsa Çözümü Nedir?

Samsung cihazınızın şebekesinin çekmemesi durumunda belirli ayarlamalar gerçekleştirerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Adım adım incelersek eğer;

  • Telefonunuzun ayarlar menüsüne girin ve ‘Bağlantılar’ seçeneğine ilerleyin.
  • Gelen ekran içerisinde ‘Diğer Ağlar’ bölümünden ‘Mobil Ağlar ve Şebeke Modu’ seçeneğine tıklayın.
  • Cihazınızın desteklediği bağlantı türünü seçin. Bu aşamada 3G, 4G veya 4.5G gibi seçenekler göreceksiniz.
  • Seçtiğiniz bağlantı türüne göre kapsama alanında farklı birkaç adet şebeke ekranda görüntülenecektir. LTE/ GSM/ WCDMA başlıklı otomatik bağlantıda 3 adet, GSM/ WCDMA seçeneğinde ise 2 adet şebeke türü görüntülenir.
  • Şebeke türünü seçin ve ayarları kaydederek ana ekrana geri dönüş yapın ve telefonunuzu yeniden başlatın. Yaptığınız ayarlar ile şebeke çekmeme sorunu giderilmiş olacaktır.

Samsung Şebeke Hatası Diğer Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

Samsung şebeke problemi yaşanması durumunda başvurabileceğiniz başka çözüm yöntemleri de bulunuyor. Bunlar;

  • Samsung cihazınızı bir süre uçak moduna almalısınız. Uçak modunda bekleyen telefon, daha sonra normal işlevlerine geri döndürüldüğü zaman şebekeyi bulabilir.
  • SIM kartınızı Samsung cihazınıza doğru şekilde yerleştirdiğinizden emin olun. Çift SIM karta sahip olan cihazlarda her iki bölümde de SIM kartı deneyin.
  • Cihazı yeniden başlatın ve şebekenin bulunup bulunmadığını kontrol edin.
  • Cihazınızda başka bir SIM kartı çalıştırmayı deneyin. Eğer diğer bir SIM kart ile şebeke hatası almıyorsanız, operatörünüze başvurmalısınız. 

Samsung anakart değişimi istiyorsanız ortalma tedarik süresi 7 iş günüdür. Samsung Anakart Satışı İçin Whatsapptan bilgi alabilir yada bizi arayabilirsiniz.

Samsung Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?” üzerine 1 yorum

  1. Salam samsung a40 şəbəkə arada olmur nədən olar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir